Zabrze: Trzy mecze, trzy komplety Górnika

źródło: własne | MK

Zabrze: Trzy mecze, trzy komplety Górnika Trzy mecze z rzędu z prawie kompletem publiczności to w Polsce rzadkość. W Zabrzu się udało i dziś to Górnik, a nie Legia gromadzi najwięcej widzów w kraju.

Reklama

Wracają po bolesnym spadku, to też ich pierwszy pełny sezon w Ekstraklasie od kiedy przeprowadzili się na Arenę Zabrze. I jak dotąd kibice Górnika nie rozczarowują. Ba, aktualnie nie mają sobie równych w całej Polsce.

Co prawda Ekstraklasa dopiero się rozkręca i zabrzanie grali u siebie tylko trzy razy, ale nie wypada pominąć ich osiągnięcia. W każdym z trzech dotychczasowych meczów udało się wyprzedać wszystkie dostępne bilety!

Tym samym klub mógł oficjalnie wpisać liczbę widzów na każdym ze spotkań na poziomie 22 708 osób, bo tyle właśnie krzesełek ma do dyspozycji Górnik z uwzględnieniem sektorów buforowych.

Arena ZabrzeFot: Arena Zabrze

Jasne – na początek grali z Legią i Wisłą (trzecia była wczoraj Arka), więc prawdziwe testy dopiero przed kibicami z Zabrza. 27 sierpnia przyjedzie mniej popularna Wisła Płock, czy wtedy też będzie komplet? Zobaczymy.

Na razie Arena Zabrze gromadzi zdecydowanie największe tłumy w Polsce, wyprzedzając resztę czołówki o co najmniej 4 tysiące widzów na mecz! Druga Wisła Kraków ma 18 667, trzeci Lech przyciąga średnio 15 857 widzów, czwarty Widzew 15 300 (ale po tylko jednym meczu), a piąta Lechia – 15 096. Legia na miejscu szóstym ze średnią 14 382.

Reklama