Amsterdam: Na południu krzesełka, na wschodzie rozbudowa

źródło: AjaxLife.nl; autor: michał

Amsterdam: Na południu krzesełka, na wschodzie rozbudowa Pierwsza trybuna Amsterdam Areny właśnie otrzymuje nowe krzesełka. Tymczasem do wschodniej trybuny będzie dobudowywana nowa promenada i fasada z membrany.

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami na dolnym poziomie południowej trybuny kibice w drugiej połowie sezonu zasiądą na nowych fotelikach. Barierki i nowe, wyłącznie czerwone krzesełka, są już montowane w tej części Amsterdam Areny. Dodatkowo dostawione są już cztery nowe, najniższe rzędy, o których pisaliśmy w grudniu. Całość będzie gotowa zanim jeszcze Legia przyjedzie na mecz w Lidze Europy.

Amsterdam ArenA© Ajax Life

Znacząco później niż planowano rozpoczną się prace nad rozbudową stadionu przed Euro 2020. W ramach tej inwestycji do trybun mają dołączyć szersze promenady dla widzów oraz nowoczesna elewacja z membrany. Pierwsza część tych prac, przy wschodniej trybunie, miała się zacząć jeszcze w październiku.

Niestety, dopiero przed samym Bożym Narodzeniem doszło do podpisania umowy, dlatego od przyszłego tygodnia trwać będą prace przygotowawcze, a od lutego na dobre ruszy budowa. Prace nie wpłyną na korzystanie ze stadionu w dni meczowe – toalety i kioski pozostaną w pełni dostępne dla kibiców.

Amsterdam ArenA

Rozbudowa wschodniej części Amsterdam Areny potrwa rok. Dokładnie tyle samo ma zająć wymiana kompletu ok. 54 tys. krzesełek na nowe, w barwach Ajaksu. Po rozbudowie wschodniej trybuny stadion będzie wyglądał jak na powyższej wizualizacji, a do czasu Euro 2020 rozbudowa obejmie też trybuny za bramkami (poniżej).

Amsterdam ArenA

Reklama