Liga Europy: Legia znów leci do Amsterdamu

źródło: własne | MK; autor: michał

Liga Europy: Legia znów leci do Amsterdamu Powrót po zimowej przerwie „umili” Legii rywalizacja z Ajaksem Amsterdam. Powtórka z rozgrywek 2014/15, gdy również Ajax był rywalem w 1/16 finału.

Reklama

Dziś w Nyonie los znów połączył Legię i najbardziej znany holenderski klub piłkarski. Ajax przyjedzie do Warszawy na mecz 1/16 Ligi Europy już 16 lutego 2017. Drugi pojedynek, na Amsterdam ArenA, odbędzie się 23 lutego.

W Legii mówią o rewanżu za sezon 2014/15, gdy w tej samej fazie rozgrywek warszawiacy odpadli z Ajaksem, przegrawszy najpierw 0:1 na wyjeździe i 0:3 u siebie.

Amsterdam ArenA

Ostatnim razem Legia nie mogła liczyć w Amsterdamie na wsparcie swoich kibiców z powodu zakazu nałożonego przez UEFA. Tym razem może liczyć na nie mniej niż 2600 biletów zgodnie z wytycznymi UEFA.

Fani będą mieli do przejechania ok. 1200 km, ale to nie problem w porównaniu z innymi potencjalnymi rywalami, wśród których były trzy kluby z Turcji czy APOEL Nikozja. Trzeba też pamiętać o dobrych stosunkach kibiców Legii z ADO Den Haag, którzy pewnie wspomogą warszawski klub w Holandii.

Co ciekawe, tym razem to nie nad Legią, ale nad Ajaksem ciąży widmo kar od UEFA. Podczas meczu 8 grudnia w belgijskim Liege Holendrzy odpalili pirotechnikę i rzucali przedmiotami. Ich sprawa nie będzie jednak rozpatrzona aż do dnia rewanżu na Amsterdam ArenA, czyli 23 lutego. Nie powinna więc mieć wpływu na rywalizację Legii.

Reklama