Amsterdam: ArenA spełni marzenie kibiców Ajaksu

źródło: Ajax.nl / AjaxShowTime.com

Amsterdam: ArenA spełni marzenie kibiców Ajaksu Na początku 2018 roku Amsterdam ArenA wreszcie zmieni kolorystykę krzesełek. Będą prawie tylko czerwone, dekorowane biało-czarną symboliką Ajaksu Amsterdam.

Reklama

Od otwarcia w 1996 roku Amsterdam ArenA dysponuje krzesełkami w barwnym i unikalnym układzie. Przy czym „unikalny” nie oznacza wcale „lubiany”. Kibicom Ajaksu nie przypadł do gustu, dlatego wprowadzane właśnie zmiany powinny ich ucieszyć.

Do stycznia 2018 roku na stadionie zostaną wymienione wszystkie foteliki, czyli ponad 50 tysięcy. Dołączą tym samym do pierwszej puli, która już ustąpiła nowym na południowej trybunie. Nowy układ kolorystyczny będzie stricte związany z Ajaksem. Stadion zdominuje czerwień, pojawi się napis Ajax oraz trzy krzyże św. Andrzeja znane z herbu Amsterdamu.

Amsterdam ArenA© FC Ajax

Amsterdam ArenA© FC Ajax

Operacja będzie prowadzona etapami, a pierwszy z nich już trwa. Pamiętacie pewnie, że rozpoczęła się instalacja miejsc siedząco-stojących na południowej trybunie. Aktualnie trwa wymiana na kolejnych sektorach właśnie tej trybuny.

Przed samą trybuną zaczęły się przygotowania do rozbudowy sektorów. Widowni przybędzie ok. 500 miejsc w czterech rzędach, co widać na poniższych rysunkach. Widzowie przybliżą się o ok. 5 metrów do pola gry. Minus jest taki, że konstrukcja pod nowe sektory przykryje znane z południowej trybuny graffiti.

Amsterdam ArenA

Poza powyższymi zmianami w 2017 zaplanowano jeszcze jedną. Oświetlenie stadionowe ma zostać wymienione na LED, które zużyje znacznie mniej energii. Nie ma za to w planie wymiany boiska, ponieważ w 2016 Amsterdam ArenA otrzymała murawę hybrydową, która dotąd spisuje się znacznie lepiej niż poprzednie nawierzchnie.

Reklama