Stadion Roku 2015: Jury wybrało 10 finalistów

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadion Roku 2015: Jury wybrało 10 finalistów Spośród 22 nominacji nasi Jurorzy wybrali 10 stadionów, które teraz będą podlegały szczegółowej ocenie. Wśród finalistów najwięcej jest stadionów z Azji.

Reklama

Tegoroczna edycja Stadionu Roku nie miała największej liczby zgłoszeń, za to nie brakuje stadionów imponujących rozmachem i pomysłowością. Tylko dla 10 znalazło się miejsce w finale Głosowania Jury. Poniżej możecie je zobaczyć. To właśnie spośród tych aren sportowych nasza piątka architektów wybierze najlepszy stadion 2015 roku.

Nie możemy zdradzić kolejności, w jakiej stadiony weszły do finału. Nawet Jurorzy nie wiedzą ile punktów otrzymał który stadion, dlatego ułożyliśmy je alfabetycznie. Jeśli Waszego faworyta w pierwszej dziesiątce nie ma (a brakło miejsca dla Stadionu Miejskiego Tychy), pamiętajcie o Głosowaniu Publicznym, w którym to Wy wybieracie najciekawszy stadion otwarty w minionym roku. Do tej pory zanotowaliśmy już ponad 17 tysięcy głosów!

Teraz wspólnie z twórcami finałowych stadionów przygotowujemy dla Jury dodatkowe informacje, by mogli je możliwie rzetelnie ocenić. Wyniki obu głosowań podamy 22 lutego. Przypominamy, że każde z nich będzie nagrodzone niezależnym tytułem Stadionu Roku 2015 - w Głosowaniu Publicznym i Głosowaniu Jury.

Lista finalistów Głosowania Jury

Avaya Stadium, San Jose 

Stadium of the Year

Bakı Olimpiya Stadionu, Baku

Stadium of the Year

Estadio BBVA Bancomer, Gwadelupa

Stadium of the Year

Estadio Multiva, Puebla

Stadium of the Year

Haixia Olympic Center Stadium, Fuzhou

Stadium of the Year

Matmut Atlantique, Bordeaux

Stadium of the Year

Ordos Sports Center Stadium, Ordos

Stadium of the Year

Stade Municipal de Kintélé, Brazzaville

Stadium of the Year

Suita City Football Stadium, Suita

Stadium of the Year

Zhanjiang Olympic Center Stadium, Zhanjiang

Stadium of the Year

Sponsor główny
Forum Seating

Reklama