Narodowy: Mniejsza hala, za to z hotelem

źródło: ISB News / Wyborcza.pl

Narodowy: Mniejsza hala, za to z hotelem Nowy prezes spółki PL.2012+ poinformował o planach wobec błoni Stadionu Narodowego. Planowana hala widowiskowa ma być mniejsza, a przydałby się też hotel.

Reklama

Podczas gdy na błoniach PGE Narodowego trwają przygotowania do imprezy sylwestrowej, plany dotyczące okolicy największego polskiego stadionu są znacznie poważniejsze.

Nowy prezes PL.2012+ Jakub Opara potwierdził, że wciąż aktualny jest plan budowy hali widowiskowej na mniejsze imprezy niż może ugościć sam stadion. – Błonia stadionu to ogromny teren, który możemy wykorzystać do stworzenia obiektów sportowych, wystawienniczych i rekraacyjnych. Głównym założeniem jest zbudowanie hali w rejonie stadionu, która pomieści 15 tys. osób. Byłaby to największa hala w stolicy. Takiego obiektu potrzebujemy – powiedział Opara.

Stadion Narodowy

Pierwsza część, która może zaskakiwać, to pojemność. Dotychczasowe zapowiedzi sugerowały, że hala mogłaby być znacznie większa niż proponowane 15 tysięcy (do 25 tys.). Druga ciekawa informacja to plan PL.2012+, by halę zbudować w partnerstwie publiczno-prywatnym. Byłby to pierwszy tak duży obiekt sportowy w Polsce, który udałoby się postawić w PPP.

Opara dodał, że uzupełnieniem oferty biznesowej spółki powinno być zbudowanie obok stadionu hotelu. Taka funkcja również była przewidywana w bliskim sąsiedztwie Narodowego jeszcze przed budową, ale dotąd nie udało się jej zrealizować.

Reklama