Narodowy: Prezes odwołany, zastąpi go radny PiS

źródło: Wyborcza.pl / własne

Narodowy: Prezes odwołany, zastąpi go radny PiS Tomasz Półgrabski zdążył pochwalić się wypracowaniem zysku przez PGE Narodowy, ale nie zdąży tego zysku zobaczyć. Nowym szefem obiektu jest Jakub Opara z PiS.

Reklama

Podobnie jak w innych ważnych spółkach Skarbu Państwa, w zarządzającej PGE Narodowym spółce PL.2012+ doszło po wyborach do „zmiany warty”. Dotychczasowego prezesa Tomasza Półgrabskiego zastąpił Jakub Opara. Informację jako pierwszy podał dziennikarz „Gazety Wyborczej” Przemysław Iwańczyk, zanim jeszcze została ogłoszona.

Opara to mazowiecki radny PiS. W Sejmiku Mazowsza zasiada od ubiegłorocznych wyborów samorządowych, wcześniej był warszawskim radnym i urzędnikiem kancelarii prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Stadion Narodowy© Stadiony.net

Trudno uzasadnić odwołanie dotychczasowego prezesa złym zarządzaniem, ponieważ Stadion Narodowy zgodnie z oczekiwaniami zdołał wypracować dobre wyniki finansowe. Jednak to nie pierwsza kontrowersyjna zmiana kierownictwa.

Wcześniej funkcję szefa PL.2012+ stracił Marcin Herra, który przez część komentatorów jest uznawany za ojca sukcesu Narodowego. To on przejął zarząd nad areną po bardzo nieudanym starcie Narodowego Centrum Sportu.

Reklama