Rzeszów: Sejmik poprawia uchwałę dla Resovii, czas na ministerstwo

źródło: Rzeszow.Gazeta.pl

Rzeszów: Sejmik poprawia uchwałę dla Resovii, czas na ministerstwo Ministerstwo Sportu czeka na poprawkę, by zdecydować o ewentualnej dotacji. Przedstawiciel województwa ma załatwić sprawę w tym tygodniu – podaje Rzeszow.Gazeta.pl.

Reklama

Jak we wtorek alarmowała „Gazeta Wyborcza”, uchwała Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie o przyznaniu 8 mln zł na stadion Resovii zawierała błąd. Zamiast Resovii jako inwestora wskazano urząd miasta.

We wtorek wieczorem zebrał się zarząd województwa, by sprawę załatwić. Nie zmieniono treści poprzedniej uchwały, za to powstała nowa. – Podczas tego posiedzenia zarząd podjął uchwałę intencyjną o wsparciu tej inwestycji. W tej uchwale nie ma sprecyzowane, kto będzie inwestorem Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki – mówi Tomasz Leyko, rzecznik urzędu marszałkowskiego.

Taka uchwała powinna wystarczyć. W tym tygodniu wybieram się do Warszawy, do ministerstwa na rozmowy. Wierzę, że dofinansowanie budowy centrum w wysokości 16 mln zł zostanie przyznane – mówi prezes Resovii Aleksander Bentkowski.

Reklama