Hiszpania: Valencia robi trzecie podejście do stadionu

źródło: SuperDeporte.es

Hiszpania: Valencia robi trzecie podejście do stadionu Były już dwa projekty, teraz czas na trzeci. Ten ma być inny, choć trudno w to uwierzyć, skoro szkielet nowego stadionu jest gotowy. Jak wiele chce zmienić nowy właściciel Valencii?

Reklama

Rok temu o tej porze wszystko wskazywało na to, że singapurski inwestor Peter Lim rzeczywiście wpompuje swoje pieniądze w Valencię. Dziś już jako właściciel klubu zapowiada, że powstanie zupełnie nowa koncepcja stadionu.

Wyprowadzka ze słynnej Mestalli jest nieunikniona, za to wciąż bez odpowiedzi pozostaje pytanie na jaki inny obiekt klub się wyniesie. Zdaniem Lima trzeba stworzyć projekt, który przejmie najważniejszą cechę istniejącego stadionu: przytłoczy przeciwnika. Konstrukcja dzisiejszej Mestalli jest tak stroma, że stadion wizualnie piętrzy się nad zawodnikami.

Mestalla© valenciacf.es

Jak zrealizować tę ideę w nowym stadionie? Wydaje się to niemożliwe bez dużej ingerencji lub w ogóle porzucenia przerwanej przed sześcioma laty budowy. Szczegóły planu Lima nie są znane, jednak prawie pewne jest, że nad projektem nie będzie pracował Mark Fenwick, autor pierwszej i drugiej koncepcji Nou Mestalla.

Mestalla© valenciacf.es

Mestalla

Reklama