Liga Europy: Legia vs. Metalist, Trabzonspor i Lokeren

źródło: własne | MK

Liga Europy: Legia vs. Metalist, Trabzonspor i Lokeren Czy Legia pomści Ruch? Będzie okazja, ponieważ „Wojskowi” jadą na Ukrainę. Poza tym odległa, ale znana już trasa do Turcji, a na deser wygodne i dostępne Lokeren. Za to z małym sektorem gości, jak na złość.

Reklama

Metalist – Legia | 23.10.2014 o 19:00

NSC OlimpiyskiFot: ElektraUA.Livejournal.com

Pewności co do miejsca organizacji nie ma w związku z dynamiczną sytuacją na Ukrainie. Należy się jednak spodziewać, że Legia nie pojedzie do samego Charkowa, lecz do Kijowa, gdzie grał wczoraj Ruch Chorzów. Chorzowianie przegrali, ale gospodarze nie mogli liczyć na przewagę własnego boiska – na mieszczącym 70 tysięcy widzów gigancie dopingowała ich dosłownie garstka kibiców.

Standardowe procedury nakazują Metalistowi oddać kibicom Legii ok. 3,5 tys. biletów, ale trudno spodziewać się takiego zapotrzebowania, zwłaszcza z powodu niestabilności Ukrainy.

 

Trabzonspor – Legia | 02.10.2014 o 19:00

NSC OlimpiyskiFot: Oğuzhan Hacısalihoğlu

Daleki wschód Turcji nie jest dla Legii nowym kierunkiem. Po wizytach w Gaziantep i Trabzonie ponownie los pośle stołeczną drużynę na Hüseyin Avni Aker Stadyumu. Tam na meczach o europejskie trofea zwykle stadion aż kipi, choć w zeszłorocznym pojedynku z Legią do kompletu jednak zabrakło ok. 10 tys. widzów. Na obiekcie z niespełna 30 tysiącami miejsc to spora liczba pustych miejsc. Teraz może być jeszcze gorzej w związku z problematycznym systemem kart kibica wprowadzonym w Turcji wbrew fanom. Frekwencja spada bardzo wyraźnie, choć może się jeszcze unormować, biorąc pod uwagę odległy termin meczu.

Na legionistów czeka sektor z nieco ponad tysiącem miejsc siedzących, ale daleki wyjazd do Azji nie będzie z pewnością należał do popularnych. W minionym roku pojechało tam za Legią nieco ponad 100 osób.

 

Lokeren – Legia | 27.11.2014 o 19:00

Daknamstadion

To zdecydowanie najbardziej dostępny rywal dla kibiców Legii. Komunikacja nie idzie jednak w parze ze stadionem, ponieważ Daknamstadion oferuje zdecydowanie najmniejszy sektor gości wśród tych przypadających Legii – zaledwie 350 miejsc na odkrytej stalowej trybunce. To zupełnie nowa konstrukcja, postawiona zaledwie parę miesięcy temu.

Niewykluczone jednak, że fani Legii znajdą też inne miejsce na stadionie, ponieważ UEFA wymaga udostępnienia im co najmniej 600 biletów. Jeśli więc dla Lokeren nie zostanie zrobiony wyjątek, klub może zostać zmuszony do ulokowania części lub wszystkich kibiców z Warszawy na innym sektorze.

Reklama