Belgia: Nowa trybuna w Lokeren otwarta

źródło: własne; autor: michał

Belgia: Nowa trybuna w Lokeren otwarta Wczorajszy mecz przeciwko Zulte Waregem był pierwszym, w którym kibice mogli zasiąść na nowej trybunie południowej. Dzięki niej stadion Sportingu Lokeren urósł do 12 tysięcy miejsc.

Reklama

Ma 72 metry długości i jest wysoka na 16 metrów. Nowa południowa trybuna na Daknamstadion powstała po latach oczekiwania i jest prywatną inwestycją Sportingu Lokeren. Mieści 2953 osoby i ma być przeznaczona przede wszystkim dla młodych kibiców. Cena karnetu na cały rok to tylko 70€, co nawet w polskiej Ekstraklasie byłoby bardzo rozsądną ofertą.

Konstrukcja nowej trybuny jest bardzo prosta i powstała ze stalowych prefabrykatów w holenderskiej firmie AB Tribunes. Kiedyś ten producent oferował tylko trybuny tymczasowe, jednak konstrukcja w Lokeren może stać tak długo, jak będzie potrzeba.

Przy okazji najnowszej modernizacji zwiększono też natężenie oświetlenia z 1200 do 1500 lux. Klub postawił również niewielką trybunę o podobnej konstrukcji dla przyjezdnych. Ta mieści 350 osób, ale w odróżnieniu od „czwartej” nie jest zadaszona.

Deknamstadion

Reklama