Hillsborough: Liverpool zaprasza do hołdu w rocznicę tragedii

źródło: własne; autor: michał

Hillsborough: Liverpool zaprasza do hołdu w rocznicę tragedii 15 kwietnia po godzinie 15:00 minie dokładnie 25 lat od najdotkliwszej tragedii angielskiego futbolu. To już ćwierć wieku, dlatego Liverpool FC zaprasza kibiców z całego świata, by przysyłali szaliki swoich klubów...

Reklama

Sceny z poniższego zdjęcia zna na pewno każdy kibic piłkarski. Morze kwiatów i klubowych barw zalało murawę i trybuny Anfield po katastrofie na Hillsborough w 1989 roku.

Zbliża się jubileuszowa, 25. rocznica tego przerażającego wydarzenia. W związku z tym Liverpool FC chce uczcić 96 tragicznie zmarłych kibiców w sposób nawiązujący do fali solidarności z 1989. Klub apeluje do kibiców z całego świata, niezależnie od reprezentowanych barw.

Hołd ofiarom Hillsborough

Wszyscy chętni są proszeni o przesłanie szalika swojej drużyny. Wszystkie szale otrzymane do 8 kwietnia włącznie zostaną w trakcie rocznicowej mszy złożone na murawie Anfield, tworząc wspólnie liczbę 96.

„The Reds” zachęcają również, by dołączyć do szalika notkę, jeśli chce się coś przekazać rodzinom ofiar. Bo choć z całego świata otrzymują wiele znaków solidarności, ich walka o sprawiedliwość wciąż trwa. - Już teraz mamy wiele wsparcia, ale jeśli udałoby się stworzyć ten symbol na boisku, byłby to naprawdę wzruszający sposób pokazania, że świat pamięta o tragedii – mówi Margaret Aspinall, która 15 kwietnia 1989 straciła na meczu syna Jamesa.

Wszystkie szaliki zostaną po rocznicy wykorzystane przez Liverpool FC Foundation do wsparcia lokalnych organizacji charytatywnych. Będą przekazywane jako pamiątki niezwykłego wydarzenia wraz z pamiątką klubową Liverpoolu i autografami.

LFC apelują, by zwrócić uwagę na czas dostawy i wysyłać szale tylko wtedy, gdy ma się pewność dostarczenia do 8 kwietnia. Adres można znaleźć pod treścią tekstu.

Choć od wydarzeń 15 kwietnia 1989 minęło już prawie 25 lat, wciąż nie znaleziono winnych. Dopiero w 2012 roku premier Cameron oficjalnie oczyścił z winy i przeprosił kibiców, na których funkcjonariusze policji celowo zrzucali winę przez ponad 20 lat, próbując uniknąć odpowiedzialności za doprowadzenie do dramatu. W tym roku rusza nowe dochodzenie, które ma rzucić nowe światło na sprawę.

Adres do wysyłki:

Hillsborough Scarves
20 Chapel Street
Liverpool, L3 9AG
United Kingdom

Reklama