Dubaj: Dwa nowe stadiony na 60 tysięcy?!

źródło: własne; autor: michał

Dubaj: Dwa nowe stadiony na 60 tysięcy?! Wielki stadion z bieżnią czy bez bieżni? W Dubaju nie ma tego dylematu, najpewniej będzie jeden taki i jeden taki. Do 2018 roku oddane będzie więc ok. 120 tysięcy krzesełek. To oręż w walce o Puchar Azji 2019.

Reklama

Podczas wczorajszej konferencji prasowej przedstawiciele związku piłkarskiego Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAEFA) oraz Rada Sportu Abu Dhabi (ADSC) poinformowały o wielkich planach kraju. Emiraty chcą po raz drugi w swej historii zorganizować Puchar Azji.

Konferencja odbyła się przy okazji wizyty delegacji AFC (odpowiednik UEFA) w Emiratach. Plany obejmują organizację imprezy w trzech miastach, na sześciu stadionach.

W Abu Dabi wykorzystane będą istniejące obiekty: stadion narodowy i Mohammed bin Zayed Stadium. Podobnie jest w przypadku Al Ain, gdzie gospodarzami będą poprzedni i aktualny stadion Al Ain SC.

Jednak w Dubaju szykuje się prawdziwa bomba – dwa nowe i jednocześnie największe stadiony w kraju. Pierwszy jest już w budowie, choć ta została wstrzymana wiele miesięcy temu. To piłkarsko-lekkoatletyczny główny stadion Dubai Sports City (poniżej). Z kolei na prowadzącej do Sports City alei Al Khail ma stanąć kolejny, tym razem najpewniej piłkarski 60-tysięcznik. Oba mają zostać oddane najpóźniej w 2018 roku.

Wybór gospodarza Pucharu Azji planowany jest na listopad tego roku. Poza Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi kandydują Arabia Saudyjska, Iran oraz Tajlandia.

Dubai Sports City Stadium

Reklama