Warszawa: Super Mecz przenosi się na Narodowy?

źródło: PrzegladSportowy.pl

Warszawa: Super Mecz przenosi się na Narodowy? Mimo zamieszania związanego z odwołaniem przyjazdu Barcelony pierwsza edycja Super Meczu została okrzyknięta sukcesem. Trwają już rozmowy na temat kolejnej edycji, ale już nie na PGE Arenie, lecz na Stadionie Narodowym – relacjonuje „Przegląd Sportowy”.

Reklama

W minionym roku już od wczesnych miesięcy wiosennych mówiło się, że Barcelona zagra w Gdańsku z… tu było już różnie. Miała być według spekulacji Wisła Kraków, stanęło na Lechii Gdańsk. Pokazowy mecz Barcelony zapełniłby PGE Arenę prawie w całości, gdyby nie odwołanie przyjazdu Katalończyków i przełożenie spotkania na inny termin. Ale mimo rozgrywania meczu 30 lipca, w tygodniu, większość niezwykle drogich biletów została wykorzystana.

Stadion NarodowyFot: Robert Danieluk

W 2014 roku Super Mecz ma mieć swoją drugą edycję. Nie byłaby ona jednak organizowana na PGE Arenie, lecz na większym i oferującym znacznie lepsze możliwości komercyjne Stadionie Narodowym. Według informacji „Przeglądu Sportowego” organizatorzy wydarzenia, Polish Sport Promotion, chcą przyciągnąć do Warszawy Real Madryt i Manchester United w ramach ich corocznego tournee przed sezonem.

Ligi hiszpańska i angielska startują późno, dlatego oba kluby powinny być dostępne na początku sierpnia. Pozostaje kwestia ceny za udział każdego z klubów, dlatego w razie braku porozumienia drużyny mogą ulegać zmianie. Z pewnością jednak organizatorom będzie zależeć na spotkaniu popularnych w Polsce piłkarskich marek.

Reklama