USA: Zawodnicy NFL na podsłuchu?

źródło: sportsbusinessdaily.com; autor: michał

USA: Zawodnicy NFL na podsłuchu? Chcąc ściągnąć jak najwięcej widzów na stadiony władze ligi NFL zamierzają udostępnić im odsłuch z rozmów między zawodnikami a trenerami. Według Sports Business Journal wprowadzenie tej nowości to tylko kwestia czasu.

Reklama

Pomysł nie jest nowy, ponieważ został już wprowadzony podczas wyścigów NASCAR. Na stadionach nie miało to jednak dotąd miejsca. Ale może się pojawić niebawem, ponieważ władze NFL są zdeterminowane, by przyciągnąć widzów na trybuny za wszelką cenę. Dziś kibice coraz częściej wybierają oglądanie meczów w domu niż bardzo drogie bilety meczowe.

Czy ich nastawienie zmieni wyposażenie zawodników i trenerów w mikrofony? Właśnie to rozwiązanie jest teraz dyskutowane i niemal pewne jest jego wprowadzenie. Dyskusje trwają na temat tego, jak udostępniać przekaz z mikrofonów – czy przez aplikacje mobilne, czy głośniki stadionowe. Czy tylko na stadionie, czy odsprzedawać sygnał również telewizjom?

Według informacji przekazanych przez grupę roboczą NFL ds. kibiców, rozwiązanie ma być wprowadzone w ciągu najbliższych sezonów. Perspektywę pięcioletnią uznano za zbyt odległą.

Reklama