Potwierdzenie: Finał Ligi Europy 2015 na Stadionie Narodowym!

źródło: własne; autor: michał

Potwierdzenie: Finał Ligi Europy 2015 na Stadionie Narodowym! Komitet Wykonawczy potwierdził wnioski przedstawione dziś po analizie kandydatur i podjął decyzję o przyznaniu finału Ligi Europy Stadionowi Narodowemu w Warszawie. Finał Ligi Mistrzów zawita do Berlina.

Reklama

Podczas dzisiejszego posiedzenia w Londynie komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję o przyznaniu Warszawie pierwszego w historii Polski finału europejskich rozgrywek – Ligi Europy – w 2015 roku.

Kandydatura Stadionu Narodowego została zgłoszona w styczniu jako trzeci polski wniosek (po Poznaniu i Chorzowie), a już w poniedziałek „Fakt” potwierdzał, że nasz największy stadion jest pewniakiem do organizacji tych prestiżowych rozgrywek.

W tym roku finał gościła Amsterdam ArenA, a w 2014 rozgrywki zakończą się w Turynie, na nowym stadionie Juventusu.

Do organizacji finału Ligi Europy wymagany jest stadion o pojemności co najmniej 40 tys. widzów i spełniający wymogi wyższe niż te przewidziane dla Kategorii 4. Stadion Narodowy przeszedł już test takich wymagań przy okazji Euro 2012.

Jednocześnie dziś zapadła decyzja, że finał Ligi Mistrzów 2015 zostanie rozegrany w Berlinie, na Olympiastadionie. Co ciekawe, również w przypadku Berlina spekulacje prasowe znacznie wyprzedziły oficjalną decyzję. Już w grudniu niemiecki "Bild" oraz włoska "La Gazzetta dello Sport" podały informację o wyborze Berlina.

Reklama