Leverkusen: Bayer wzmacnia arenę technologicznie

źródło: rp-online.de

Leverkusen: Bayer wzmacnia arenę technologicznie BayArena zyska wkrótce 500 wielkich telewizorów i aż 350 punktów WiFi. Dzięki temu jednocześnie aż 20 tys. widzów będzie mogło korzystać z szybkiego internetu, a możliwości reklamowe klubu wzrosną.

Reklama

Parę tygodni temu zapadła decyzja o przeniesieniu i powiększeniu sektora z miejscami stojącymi na BayArenie. Był więc ukłon w stronę tradycyjnego kibicowania, teraz czas na krok ku temu bardziej nowoczesnemu.

BayArena będzie jednym ze stadionów wyposażonych w system StadiumVision. To sprawdzony w Ameryce (m.in. MetLife Stadium, Cowboys Stadium) i na czołowych stadionach Europy (np. Wembley czy Amsterdam ArenA) pakiet usług technologicznych. Z jednej strony zapewniają kibicom ciekawe informacje, jak wywiady, skróty czy statystyki, a z drugiej stanowią dodatkowe narzędzie marketingowe.

W przypadku BayAreny na obiekcie pojawi się aż 500 telewizorów HD, dosięgających kibica niemal w każdym zakątku stadionu. Do tego będzie aż 350 źródeł bezprzewodowego internetu, które nawet przy jednoczesnym skorzystaniu z 20 tys. telefonów lub innych urządzeń zapewnią szybkie połączenie.

Reklama