Ekstraklasa: Co sądzą piłkarze o polskich stadionach?

źródło: Canalplus.pl

Ekstraklasa: Co sądzą piłkarze o polskich stadionach? Canal+ przeprowadził ankietę wśród zawodników T-Mobile Ekstraklasy, w której zapytał ich o najlepszą/najgorszą publiczność i murawę w lidze. Oto wyniki.

Reklama

Polskie stadiony rosną bardzo szybko, ale nie zawsze jakość idzie w parze z ilością. Na zadane przez Canal+ pytanie o najgorszą murawę w Ekstraklasie zdecydowanie „zwyciężył” stadion Widzewa (55,9%), ale za nim był otwarty w 2010 roku Stadion Miejski w Poznaniu (18,8%). Trzecie miejsce zajął obiekt Podbeskidzia (9,6%), czwarte Śląska (7,5%), a piąte – Lechii (3,8%). W pierwszej piątce najgorszych boisk naszej ligi znalazły się więc aż trzy obiekty Euro 2012.

Z kolei w pytaniu o najlepsze boisko Ekstraklasy zdecydowanym liderem jest trwający w zawieszeniu stadion przy Słonecznej w Białymstoku (51,3%). Drugie miejsce to Konwiktorska 6 w Warszawie (16%), a podium zamyka Arena Kielc (8,2%). Poza pierwszą trójką znalazły się obiekty Legii i Wisły (po 4,8%).

Za to Legia nie ma sobie równych w atmosferze na trybunach. Wiemy już, że frekwencja na Łazienkowskiej jest najwyższa w Polsce, a teraz piłkarze potwierdzają swoimi głosami, że to właśnie tam jest najlepsza publiczność (44,3%). Drugie miejsce przypadło Lechowi (28,9%), a później znalazły się trzy kluby, które gromadziły już znacznie mniej głosów: Wisła Kraków (5,6%) oraz Ruch i Śląsk (po 5,1%).

Jeśli chodzi o stadiony z najgorszą widownią, piłkarze zwrócili uwagę na Podbeskidzie (24,8%) oraz GKS Bełchatów (21,1%). Dalej znalazły się Polonia oraz Cracovia (odpowiednio: 8,9 oraz 8,5%), a piątkę „najgorszych publiczności” zamyka ŁKS (6,9%).

Reklama