Walencja: Budowa ruszy na nowo w 2012 roku

źródło: ValenciaFC.com / własne

W poniedziałek Valencia poinformowała, że osiągnęła porozumienie z Bankią. Kredyt od tego banku pozwoli dokończyć wstrzymaną budowę Nou Mestalla w czasie ok. 2 lat. Bank zajmie jednak dotychczasowy obiekt.

Reklama

W specjalnym oświadczeniu klub podał w poniedziałek ogólne informacje na temat porozumienia. Jego efektem będzie ukończenie wstrzymanej od marca 2009 budowy Nou Mestalla - nowego stadionu dla ok. 75 tys. widzów. Prace powinny zostać wznowione już na początku przyszłego roku, zanim miną 3 lata od zatrzymania inwestycji. Dziś stadion powinien wyglądać tak:

Nou Mestall - wizja Fot: Fenwick Iribarren Arquitetos

Ale z powodu ogromnych problemów finansowych klubu wygląda tak:

Nou Mestall - szkielet Fot: Fenwick Iribarren Arquitetos

Sytuację ma poprawić kredyt, bo choć Valencia jest jednym z najbardziej zadłużonych klubów w Hiszpanii, zarządzający zadłużeniem bank Bankia udzieli klubowi kolejnej, średnioterminowej pożyczki. Kwota nie jest znana, ale wszystko ma przebiegać na warunkach rynkowych, adekwatnie do obecnych możliwości finansowych klubu. W rozliczeniu należności Bankia przejmie obecny stadion, Estadio Mestalla.

- To historyczny dzień dla setek tysięcy kibiców Valencii, którzy wkrótce będą oglądać drużynę grającą na jednym z najlepszych stadionów w Europie. Nowy dom będzie milowym krokiem dla Valencii pod każdym względem - powiedział w poniedziałek prezydent klubu Manuel Llorente. Rozmowy między klubem a Bankią trwały od kilku miesięcy.

Reklama