Prima Aprilis na Stadiony.net

źródło: własne; autor: redakcja

Co prawda w tym roku zastosowaliśmy zupełnie inną taktykę niż dotąd, ale cieszymy się, że materiały spotkały się z dużym odzewem. Rzadko się zdarza, by tak wiele osób czytało aktualności…

Reklama

Tym bardziej więc od razu informujemy, że w tym roku nie zdecydowaliśmy się na żaden żart z okazji Prima Aprilis. Wszystkie cztery informacje opublikowane 1. kwietnia są prawdziwe. Jedynie napisane zostały nieco luźniej, trochę subiektywnie i bardziej prowokacyjnie niż piszemy na co dzień.

Nie musimy tłumaczyć, że podobieństwa między Old Trafford a Mohammed bin Zayed Stadium są mimo wszystko względne, podobnie jak kwestia kopiowania przez Chińczyków japońskiego pomysłu – nie udało nam się potwierdzić na czas, czy pracownia Kurokawy nie miała udziału przy obu projektach.

Za to ogromne inwestycje sportowe w Iraku, budzące zdziwienie nawet (a może zwłaszcza?) wśród mieszkańców tego kraju, to prawda. Podobnie prawdą jest, że w Szwajcarii pojawiają się głosy o konieczności zmiany nazwy stadionu w Bernie ze względu na kłopotliwą angielską wymowę.

Od dziś przez kolejny rok będziemy mniej zbliżeni do goniących za sensacją mediów, ale mamy nadzieję, że nie przestaniecie nas odwiedzać. Przy okazji – dziękujemy za ponadprzeciętne zainteresowanie dzisiejszymi aktualnościami, które były czytane znacznie częściej niż w inne dni tygodnia. Nie wspominając o odzewie w mailach.

Reklama