Mes Rafsanjan Stadium

Pojemność10 000
Kraj Iran
MiastoRafsandżan
KlubyMes Rafsanjan FC
Inauguracja 03.11.2023
Czas budowy 2011–2023

Reklama

Mes Rafsanjan Stadium – opis stadionu

Jak powstał nowy stadion w Rafsandżanie?

W 2009 na południowo-wschodnich obrzeżach Rafsandżanu zaczęto budowę nowego kompleksu sportowego, w którego skład wchodzić miał wielofunkcyjny stadion na 10 tys. widzów, a także rezerwowy stadion piłkarski, boiska treningowe, hala sportowa czy basen. Budowa głównego stadionu rozpoczęła się w 2011.

Prace przebiegały w stosunkowo wolnym tempie. W 2016 gotowy był pomocniczy stadion piłkarski, który otrzymał trybuny na 2 tys. widzów. Stał się on tymczasowym domem klubu Mes Rafsanjan FC, do czasu otwarcia głównego stadionu. W 2020 Mes Rafsanjan FC awansował na najwyższy poziom rozgrywkowy, a latem 2022 rozbudowano trybuny skromnego stadionu piłkarskiego do pojemności 3,8 tys. widzów.

Główny stadion gotowy był dopiero w 2023. Jego inauguracją był rozegrany 3 listopada 2023 mecz ligowy, w którym Mes Rafsanjan FC pokonał drużynę Foolad FC 3:0. Obiekt wybudowano z inicjatywy firmy National Iranian Copper Industries Company, która jest właścicielem Mes Rafsanjan FC.

Czym charakteryzuje się Mes Rafsanjan Stadium?

Stadion posiada wielofunkcyjny charakter. Bieżnię otacza, oddzielony fosą, niewysoki pierścień trybun. Jedynie w części zachodniej, trybuna główna posiada drugą kondygnację i jest znacznie wyższa. Górne piętro trybuny głównej otrzymało zadaszenie, wspierane przez wewnętrzne podpory.

Widownia wyposażona jest w plastikowe krzesełka, a całkowita pojemność stadionu wynosi 10 tys. widzów. Za północnym łukiem trybun umieszczono telebim, a w rogach stanęły cztery maszty oświetleniowe.

Obiekt jest częścią położonego na południowo-wschodnich obrzeżach Rafsandżanu kompleksu sportowego. W otoczeniu znajduje się skromny stadion piłkarski czy boiska treningowe.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2024