Renowacje 1928, 1945, 1962, 1999
Rekord frekwencji 48 000 (Irlandia - Anglia, 19.05.1957)
Adres Phibsborough, Dublin 7, Ireland

Dalymount Park – opis stadionu

Używany od 1901 roku stadion w Dublinie stał się jednym z centrów krajowego futbolu niemal natychmiast, już w 1903 goszcząc pierwszy finał Pucharu Irlandii, a wkrótce później goszcząc reprezentację.

Od samego początku stadion jest własnością Bohemian FC, jednego z najbardziej znanych klubów Irlandii. Właśnie mecze „Bohs” gromadziły tu w latach 1950. olbrzymie widownie, przekraczające ponad 40 tysięcy. Najwyższa odnotowana liczba to aż 48 tys. podczas pojedynku Irlandii z Anglią w 1957, choć ani w tym meczu, ani w wielu innych o podobnej widowni stadion miał znacznie niższą pojemność. W połowie XX wieku składał się w dużej mierze z wałów z miejscami stojącymi oraz z drewnianej trybuny głównej z początku stulecia.

W 1962 na popularnym „Dalyer” został rozegrany pierwszy mecz przy sztucznym świetle. Co ciekawe, światło dawały maszty, które wcześniej służyły na Highbury w Londynie i zostały odkupione przez Bohemian FC. Podczas inauguracji Irlandczycy strzelili Arsenalowi trzy gole, ale i tak przegrali 3:8.

Później przyszły znacznie gorsze czasy. W latach 1980. mecze międzynarodowe przeniesiono na Lansdowne Road, ponieważ brak modernizacji stawiał standard Dalymount Park pod znakiem zapytania. Pojemność została obcięta ze względów bezpieczeństwa do 22 tysięcy, a później jeszcze niżej.

Dopiero w 1999 postawiono tu pierwszą nową trybunę – główną, która zastąpiła 90-letnią konstrukcję z drewna. Połowę przeciwległej trybuny północnej zburzono i do dziś to miejsce pozostaje puste. Drugą połowę wyposażono w krzesełka, jednak w 2011 została ona zamknięta ze względów bezpieczeństwa. Trybunę wschodnią klub sprzedał, pozostając z jedynie dwiema używalnymi częściami widowni.

W 2015 roku stadion został odsprzedany miastu przez Bohemian FC, by umożliwić publiczne sfinansowanie jego przebudowy.