Stadion Mikheil Meskhi (Stadion Lokomotivi)

Pojemność27 223
25 000 (Miejsca siedzące)
112 (Miejsca dla VIP-ów)
170 (Miejsca dla prasy)
Kraj Gruzja
MiastoTbilisi
KlubyFC Locomotive Tbilisi, FC Saburtalo Tbilisi
Oświetlenie 1400 lux
Inauguracja 1952
Renowacje 2001, 2012, 2015

Opis: Stadion Mikheil Meskhi

Obiekt w stolicy Gruzji położony jest tuż obok Vake Park, na północny zachód od centrum miasta. Najbliższa stacja metra to Delissi, znajduje się na północ od stadionu. Możemy do niej dotrzeć autobusami z przystanków obok stadionu po jego północnej stronie. Dookoła obiektu jest kilka niewielkich parkingów, największy z nich jest po północnej stronie. Od jego południowej strony znajduje się duży park, natomiast północna strona za stadionem jest w pełni zabudowana.

Stadion ma częściowo zadaszoną trybunę zachodnią. Jego oświetlenie o natężeniu 1400 lux umieszczone jest na czterech niezależnych od siebie wysokich konstrukcjach. Stadion jest wyraźną granicą między obszarem zabudowanym a naturą, przez co mocno kontrastuje z okoliczną parkową zielenią. Może pomieścić nieco ponad 27 tys. osób. W tej liczbie zawartych jest 112 miejsc dla VIP-ów oraz 170 miejsc dla prasy.

Inauguracja stadionu Mikheil Meskhi miała miejsce w 1952 roku. Obiekt został nazwany na cześć słynnego gruzińskiego międzynarodowego piłkarza - Mikheila Meschiego. Często nazywany jest też stadionem Lokomotivi od nazwy klubu, który rozgrywa na nim swoje mecze - FC Locomotive. Używany jest przeważnie do meczów piłki nożnej, czasami jednak można na nim zobaczyć też mecze rugby.

Stadion w 2001 roku przeszedł renowację. W 2012 miała miejsce wymiana wszystkich krzesełek, które dotąd służą publiczności. Ostatnie zmiany miały miejsce w 2015 r. gdy dokonano renowacji trybuny wschodniej. Obecnie na stadionie gra FC Locomotive Tbilisi oraz FC Saburtalo Tbilisi. Obiekt służy też jako drugi dom reprezentacji piłkarskiej podczas niektórych meczów.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2012