Polska: Frekwencja na stadionach Ekstraklasy | 1. kolejka sezonu 2023/24

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

Polska: Frekwencja na stadionach Ekstraklasy | 1. kolejka sezonu 2023/24 Jest to pierwsza odsłona naszej nowej serii, w której prezentujemy Wam dane na temat obecności kibiców na trybunach obiektów Ekstraklasy. Na inaugurację sezonu 2023/24 fani nie zawiedli - jak to wyglądało w całości oraz na każdym stadionie z osobna?

Reklama

Ponad 100 000 kibiców na trybunach

Dokładnie 102 050 - tylu fanów zasiadło na wszystkich obiektach Ekstraklasy podczas ubiegłego weekendu. Średnia, w której wzięliśmy pod uwagę wszystkie 9 spotkań, wynosi 11 339 kibiców. Tylko jedno spotkanie zachęciło mniej niż 5 000 osób - był to mecz Warty Poznań z Pogonią Szczecin. Z kolei najwięcej kibiców odwiedziło ulicę Łazienkowską w Warszawie, gdzie rozpędzona Legia podejmowała beniaminka, ŁKS Łódź.

Oto wszystkie frekwencje ze stadionów, na których oglądaliśmy spotkania 1. kolejki:

  1. 26 584 kibiców - mecz: Legia Warszawa - ŁKS Łódź
  2. 17 098 kibiców - mecz: Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice
  3. 16 543 kibiców - mecz: Górnik Zabrze - Radomiak Radom
  4. 12 266 kibiców - mecz: Korona Kielce - Śląsk Wrocław
  5. 8763 kibiców - mecz: Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów
  6. 6392 kibiców - mecz: Stal Mielec - Cracovia
  7. 5784 kibiców - mecz: Piast Gliwice - Lech Poznań
  8. 5346 kibiców - mecz: Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok
  9. 3274 kibiców - mecz: Warta Poznań - Pogoń Szczecin

Stadion Legii

© Mishka, Legionisci.com

Najwięcej osób chodzi na Legię i Widzewa

I nikogo to nie dziwi. W meczach przygotowujących do sezonu Legioniści spisali się znakomicie i formę tę przełożyli na spotkanie inauguracyjne nowego sezonu Ekstraklasy, pokonując ŁKS aż 3:0. Na tę specjalną okazję Żyleta przygotowała racowisko, a ŁKS oprawę pod hasłem “Reprezentacja Łodzi”. Z pewnością prezentowała się ona lepiej niż baner wywieszony przez kibiców Rakowa, na którym napisano “Ultras Raków”.

Na "Widzewie" pojawił się, rzecz jasna, komplet publiczności. Ostatnio zastanawialiśmy się, jak duży mógłby być ten obiekt, aby zadowolić wszystkich kibiców. Mimo że na to pytanie nie znamy odpowiedzi, na inaugurację Ekstraklasy fani Widzewa upewnili nas, że nie przestaną zadziwiać. Zachwycili oni nie tylko wypełnionymi trybunami, ale również wielką kartoniadą: “Miłość, wiara, walka”. Tymczasem to tyle z ekstraklasowych stadionów, a kolejny raport już za tydzień, po następnej kolejce.

Stadion Widzewa© Kamila Matusiak, Widzew Łódź

Reklama