Anglia: Stadion Premier League ugości największe wydarzenie Ramadanu?

źródło: chelseafc.com; autor: Kuba Kowalski

Anglia: Stadion Premier League ugości największe wydarzenie Ramadanu? Przełomowy, kontrowersyjny, tolerancyjny? Jakkolwiek nie nazwiemy pomysłu władz Chelsea, byłoby to pierwsze tego typu wydarzenie zarówno dla klubu, jak i dla całej ligi. Co dokładnie obejmie spotkanie, które będzie miało miejsce na Stamford Bridge?

Reklama

Chelsea pionierami

Open Iftar, największe w Wielkiej Brytanii wydarzenie społeczne podczas Ramadanu, daje muzułmanom przestrzegającym go możliwość zebrania się, aby wspólnie przerwać post, a także zapewnia bezpieczną przestrzeń do wzajemnego dialogu. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostaną członkowie lokalnych meczetów oraz muzułmańska społeczność Chelsea - kibice i uczniowie szkół, a także pracownicy Chelsea FC.

Simon Taylor, szef Fundacji Chelsea, powiedział: Jestem zachwycony, że mogę ogłosić nasz Open Iftar na Stamford Bridge i jesteśmy niezwykle dumni, że jesteśmy pierwszym klubem Premier League, który to robi. Uznanie Ramadanu i naszej muzułmańskiej społeczności jest kluczowym aspektem naszej pracy w promowaniu tolerancji religijnej i nie mogę się doczekać, aby powitać wszystkich w niedzielę 26 marca.

Stamford Bridge - widok na puste trybuny© Brent Flanders (cc: by-nc-nd)

Stamford Bridge przeciwko nienawiści

Czas Ramadanu zostanie przez Chelsea FC i Chelsea Foundation wykorzystany w ramach kampanii No To Hate, która jest klubowym programem równości, różnorodności i integracji, który jest skierowany również przeciwko nienawiści i dyskryminacji. Program ma na celu edukowanie zarówno pracowników, piłkarzy oraz innych członków klubu, jak i kibiców. Promowanie tolerancji religijnej jest jednym z kluczowych obszarów zainteresowania No To Hate.

Odpowiedzialny za organizację corocznego Ramadan Festival jest Ramadan Tent Project, który w tym roku obchodzi swoją 10-letnią rocznicę. Mimo że Stamford Bridge będzie pierwszym stadionem Premier League, który ugości wydarzenie, w roku 2022 Open Iftar był przeprowadzony na londyńskim Wembley Stadium. Niezmienny jest tylko okres, w którym może się odbyć - zawsze w ramach islamskiego miesiąca postu od świtu do zachodu słońca, który trwa od środy 22 marca do piątku 21 kwietnia.

Stamford Bridge - widok na puste trybuny© Brent Flanders (cc: by-nc-nd)

Reklama