Warszawa: Oficjalnie – mecz Polski z Albanią na Narodowym!

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Warszawa: Oficjalnie – mecz Polski z Albanią na Narodowym! Potwierdziły się zeszłotygodniowe doniesienia prasowe, które informowały o tym, że debiut Fernando Santosa przed polskimi kibicami odbędzie się na PGE Narodowym. Dziś oficjalny komunikat w tej sprawie wystosował prezes PZPN, Cezary Kulesza.

Reklama

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o tym, że mecz kadry z Albańczykami w ramach eliminacji do Euro 2024 ma odbyć się na Narodowym. Taka wiadomość krążyła w PZPN-owskich kuluarach i właśnie została oficjalnie potwierdzona. Zrobił to prezes związku, Cezary Kulesza, na swoim Twitterze. "Mecz Polska - Albania w el. do ME odbędzie się 27 marca w naszym domu na Stadionie Narodowym. Otrzymaliśmy wszystkie dokumenty po kontrolach dotyczących bezpieczeństwa, które jest dla nas kluczowe. Praca wielu osób przyniosła efekty. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten proces" – czytamy w oświadczeniu.

PGE Narodowy w Warszawie© Grzegorz Kaliciak / Stadiony.net

Operator stadionu z kolei poinformował na swojej stronie, że wyniki specjalistycznych badań, przeprowadzonych na obiekcie w ciągu ostatnich tygodni, umożliwiają organizację meczu reprezentacji, a także innych wydarzeń o charakterze masowym. Eksperci ocenili, że Narodowy jest bezpieczny, a organizacja imprez zaplanowanych na 2023 rok nie jest zagrożona. Szczegółowe wyniki badań oraz rekomendacji zostaną przedstawione podczas specjalnej konferencji prasowej, którą zaplanowano na poniedziałek, 27 lutego właśnie na stołecznym obiekcie.

Cezary Kulesza cytowany przez oficjalną stronę PZPN dodaje: „Bardzo zależało nam, aby zagrać w domu reprezentacji Polski, czyli na PGE Narodowym. Ten obiekt jest dla nas szczęśliwy, to właśnie na nim awansowaliśmy na mistrzostwa Europy w 2016 czy 2020 roku, a także na mistrzostwa świata 2018. W Warszawie chcieliśmy również toczyć boje o EURO 2024. Operator stadionu zapewniał nas, że ten obiekt będzie w pełni bezpieczny i gotowy do użytku na marcowy mecz z Albanią. Zwlekaliśmy jednak z podjęciem decyzji do momentu, aż odbędą się ostatnie kontrole i zostaną nam przedstawione stosowne dokumenty, które to potwierdzą. Bezpieczeństwo jest bowiem dla nas najważniejsze”.

PGE Narodowy został zamknięty w listopadzie po wykryciu pęknięcia jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej podtrzymującej iglicę. W połowie grudnia wznowił działalność po zamontowaniu specjalnego bypassu, ale tylko częściowo, gdyż niedostępne pozostały trybuny i płyta stadionu. W związku z tym rozważano przeniesienie spotkania z Albanią na inny obiekt, plotki mówiły o Polsat Plus Arenie Gdańsk, a ostateczną decyzję w tej sprawie kilkukrotnie odwlekano. Pierwszy mecz Polaków pod wodzą Fernando Santosa, w którym zmierzą się z Czechami w ramach eliminacji do Euro 2024, odbędzie się 24 marca na Fortuna Arenie w Pradze.

PGE Narodowy© Grzegorz Kaliciak / Stadiony.net

 

 

Reklama