Indonezja: W Dżakarcie Barcelona lepsza od Atletico Madryt

źródło: Stadiony.net; autor: Michał Feter

Indonezja: W Dżakarcie Barcelona lepsza od Atletico Madryt Podczas „miękkiego” otwarcia Jakarta International Stadium drużyna Barcelony U-18 pokonała swoich rówieśników z Atletico Madryt. W przyszłym roku ten największy w Indonezji stadion będzie gościł piłkarskie Mistrzostwa Świata do lat 20.

Reklama

Budowa stadionu w Dżakarcie jest już na ostatniej prostej. W ramach „miękkiego” otwarcia w dniach 13-19 kwietnia odbył się turniej The International Youth Championship (IYC). Wzięły w nim udział 4 drużyny: Barcelona U-18, Atletico Madryt U-18, Bali United U-18 i Indonesia All-Star U20. W finale Barcelona pokonała Atletico 1:0.

Turniej był pierwszym sportowym wydarzeniem na tym ukończonym już w 98% obiekcie. Na trybunach zasiadło na razie tylko 2 500 kibiców, ale władze miejskie zapewniają, że w najbliższych miesiącach stadion będzie gościł coraz większe wydarzenia sportowe, kulturalne, a także religijne.

Jakarta International Stadium© D'Erlangga

Turniej pokazał, że Dżakarta jest w pełni przygotowana do organizacji najważniejszych międzynarodowych imprez piłkarskich, powiedział podczas konferencji prasowej Novita Dewi, szef Jakarta Experience Board. Ultranowoczesny stadion to jeden z elementów transformacji Dżakarty. Takie zmiany wprowadzane są w każdej dziedzinie życia. 

Infrastruktura sportowa ma zachęcić do pozyskiwania dużych inwestycji zagranicznych. Zamieszkałe przez 8,4 mln mieszkańców miasto liczy, że stadion będzie świetnym sygnałem do rozwoju turystyki, czyli jednego z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki w Indonezji.

Jakarta International Stadium© PT WIKA Gedung Official Youtube

W przyszłym roku Indonezja zorganizuje Mistrzostwa Świata do lat 20. Prestiżowy turniej będzie testem dla rozwijającego się państwa. Będą to pierwsze tak duże rozgrywki piłkarskie w tym wyspiarskim kraju. Turniej rozgrywany będzie na 6 stadionach. Tytułu broni Ukraina, która wygrała w 2019 r. turniej organizowany w Polsce.

Jakarta International Stadium, poza trybunami na 82 000 kibiców, posiada dwa boiska treningowe z nawierzchnią identycznej jakości jak na płycie głównej. Strefa biznesowa areny posiada 52 loże i robiący duże wrażenie panoramiczny taras widokowy. Rozsuwany dach pozwala na organizację różnego rodzaju wydarzeń. Kibice będą mogli skorzystać z parkingu na 1 900 samochodów i 1 000 motorowerów.

Reklama