Stadium of the Year: Oto wybór Jury – poznajcie finalistów!

źródło: własne [MK]; autor: michał

Stadium of the Year: Oto wybór Jury – poznajcie finalistów! O Nagrodę Publiczności wciąż walczy cała lista 20 kandydatów. Jednak w głosowaniu Jury lista właśnie stała się znacznie krótsza. Oto finałowa dziesiątka, z której za 10 dni wyłoniony zostanie zwycięzca Nagrody Jury!

Reklama

Ponieważ co roku w plebiscycie Stadium of the Year o werdykcie decydują inni architekci, nawet my nie umiemy przewidzieć, które stadiony mają większe szanse, a które mniejsze. Dlatego wynik pierwszego głosowania przyniósł kilka niespodzianek.

Tradycyjnie już nie zdradzamy, który stadion był najwyżej oceniany, a wszystkie areny wybrane do finału prezentujemy w kolejności alfabetycznej. Nie chodzi bynajmniej o podtrzymanie napięcia – w finałowym głosowaniu zmieniają się nieco kryteria, dlatego punktacja z pierwszego głosowania nie jest uwzględniona. A ponieważ nie da się porównać kompaktowego stadionu do molocha z NFL, Jurorów prosiliśmy o ocenę osiągniętego efektu w kontekście wymagań każdej inwestycji.

Możemy na razie zdradzić, że nie ma jednomyślności. W pierwszej turze tylko jeden ze zgłoszonych stadionów zbliżył się średnią ocen do poziomu 90%. Ostatni zakwalifikowany do finału obiekt otrzymał z kolei ok. 64%. Pod względem jakości Jury w składzie Karsten Fiebiger (Fiebiger GmbH, Niemcy), Bill Massey (Sasaki, USA), Massimo Roj (Progetto CMR, Włochy) oraz Nikos Siapkaras (A&S Architects, Grecja) było więc zgodne – weszły tylko stadiony naprawdę zasługujące na uznanie.

Poniżej znajdziecie listę 10 finalistów. Jutro rusza druga faza głosowania Jury, której zwycięzcę zamierzamy zaprezentować Wam 10 marca. Jeśli jednak będzie potrzebny dodatkowy czas na podjęcie decyzji, termin ogłoszenia wyników może się przesunąć.

Stadium of the Year - nagroda Jury

Głosowanie Publiczne wciąż w pełnym składzie

Jurorzy otrzymają teraz dodatkowe materiały o wybranych do finału stadionach i podejmą ostateczną decyzje. Pamiętajcie jednak, że czekamy również na Wasz werdykt! O Nagrodę Publiczności wciąż walczy komplet 20 kandydatów z 14 krajów.

Każdy Internauta może podjąć swoją decyzję, zapoznając się z prezentacjami – znajdziecie tam zdjęcia i bardzo obszerne opisy kandydatów. Znając faworytów, wystarczy wybrać swoją „najlepszą piątkę”, przyznając najlepszemu stadionowi 5 gwiazdek, drugiemu 4 gwiazdki, 3 dla trzeciego, 2 dla czwartego i ostatnią gwiazdkę dla piątego stadionu. Później już tylko kliknięcie przycisku „głosuj” pod tabelą z kandydatami.

To wszystko – już ponad 15 tysięcy osób dokonało wyboru, zachęcamy również Was! Czas minie z końcem tygodnia, tj. o północy z niedzieli na poniedziałek.

Reklama