Płock: 1947 krzesełek za 19,47 zł

źródło: Wisla-Plock.pl

Płock: 1947 krzesełek za 19,47 zł Jeśli jeszcze nie wiedzieliście, w którym roku założono Wisłę Płock, to już nie możecie mieć wątpliwości. Właśnie datę płocki klub wykorzystał jako motyw przewodni akcji sprzedaży pamiątkowych krzesełek.

Reklama

Jak pisaliśmy niedawno, niemal tydzień temu rozpoczął się demontaż krzesełek na Stadionie im. Kazimierza Górskiego. To przygotowania do rozbiórki jego wschodniej trybuny, tej najbliższej emocjonalnie kibicom.

Wyselekcjonowana pod względem jakościowym część krzesełek trafi na sprzedaż jako pamiątki dla fanów „Nafciarzy”. Cena jest symboliczna, dosłownie – 19,47 zł za każde z 1947 numerowanych krzesełek. Do każdego certyfikat pamiątkowy, a jest co upamiętniać, bowiem krzesełka zastąpiły drewniane ławki jeszcze w 1996 i sporo „widziały”.

Sprzedaż rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 31 lipca, chyba że foteliki skończą się wcześniej. Każdy kibic będzie mógł kupić nie więcej niż 10 sztuk, a dystrybucja będzie realizowana tylko stacjonarnie i tylko z płatnością w gotówce.

Przypomnijmy, że akcja ma związek z przygotowaniami do budowy zupełnie nowego stadionu. Jego dokumentacja projektowa ma być ukończona do października, jednak prace mogą zacząć się wcześniej, potencjalnie ciężki sprzęt może wjechać na wschodnią trybunę jeszcze przed końcem lipca.

Po całkowitej przebudowie (prowadzonej fazami, dla umożliwienia ciągłej gry) stadion pomieści 15 004 osoby. Koszt inwestycji to ok. 166,5 mln zł. Prace mają zakończyć się w 2022 roku.

Stadion Wisły Płock© Wisła Płock

Stadion Wisły Płock© Wisła Płock

Reklama