Płock: Przygotowania do rozbiórki czas zacząć

źródło: własne [MK]

Płock: Przygotowania do rozbiórki czas zacząć Pierwsze krzesełka znikają ze wschodniej trybuny Stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku. To wstęp do wyczekiwanej od lat całkowitej przebudowy stadionu!

Reklama

Wczoraj związany od lat z Wisłą Płock Michał Sosnowski opublikował na Twitterze zdjęcie ze Stadionu Kazimierza Górskiego. Z obiektu, który dokładnie tydzień temu skończył 47 lat, znikają pierwsze krzesełka. Demontaż obejmuje trybunę wschodnią, którą jako pierwszą czeka rozbiórka.

Stadion Wisły PłockW dodatku mówimy o tzw. młynie, czyli sektorze najbardziej zagorzałych kibiców. Nic więc dziwnego, że pod tweetem Sosnowskiego – byłego radnego i prezesa stowarzyszenia kibiców – natychmiast pojawiło się pytanie: czy krzesełka będzie można odebrać na pamiątkę. Dobra wiadomość, według Sosnowskiego taka możliwość jest planowana.

Prace demontażowe to na razie tylko wstęp do właściwej rozbiórki nasypowych sektorów. Ta powinna się rozpocząć jeszcze w lipcu, najpóźniej w sierpniu. Wniosek o pozwolenie na rozbiórkę ma się pojawić w płockim magistracie jeszcze dziś. Zależnie od jego kompletności, powinien być rozpatrzony w ciągu ok. 3 tygodni – tak zapowiedział Hubert Woźniak z płockiego ratusza.

Wszystko wskazuje więc na to, że pandemia nie zakłóciła terminów związanych z prowadzeniem inwestycji. Przerwa letnia była planowana już wcześniej jako moment rozpoczęcia rozbiórki wschodniej trybuny.

Jak dowiedzieli się radni pod koniec maja, prace nad projektem nowego stadionu trwają równolegle. Wiceprezydent Jacek Terebus wymieniał, co już udało się zrobić: uzyskano warunki od Wodociągów Płockich, Fortum Power and Heat Polska, a także decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach wydaną przez RDOŚ w Warszawie.

Stadion Wisły Płock© Mirbud SA

Uzgodniono też warunki przyłączeniowe do sieci elektroenergetycznej dla stadionu z Energa Operator oraz Plan Realizacji BIM dla prac projektowych. Koncepcja nowego stadionu jest też uzgodniona z PZPN pod kątem spełnienia warunków licencyjnych.

Przypomnijmy, że płocki stadion ma być przebudowany w formule projektuj+buduj, dlatego projekt i harmonogram budowy są układane równocześnie. Na przygotowanie kompletnej dokumentacji wykonawca (Mirbud) ma czas do października. W tym czasie ma być przeprowadzona rozbiórka i wycinka drzew kolidujących z budową, a mogą również odbywać się prace fundamentowe.

By umożliwić ciągłą grę na stadionie w trakcie budowy, prace będą etapowane. Ostatecznie zniknie cała widownia i maszty oświetleniowe, a zastąpi je zwarta bryła z widownią dla 15 tys. widzów. Inwestycja jest warta 166,5 mln zł.

Stadion Wisły Płock© Mirbud SA


Reklama