Rio de Janeiro: Finał Copa Libertadores 2020 na Maracanie

źródło: xinhuanet.com

Rio de Janeiro: Finał Copa Libertadores 2020 na Maracanie W czwartek Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej ogłosiła gospodarza przyszłorocznego finału Copa Libertadores. Mecz odbędzie się na historycznej Maracanie.

Reklama

Zbudowany w Rio de Janeiro Estádio Jornalista Mário Filho, znany bardziej jako popularna Maracana, w swojej historii gościł mecze wielu dużych imprez, w tym także dwukrotnie mecze mistrzostw świata (w 1950 i 2014). Gospodarzem kolejnego spotkania wysokiej rangi  ma stać się znowu w 2020 roku. 

W czwartek CONMEBOL wydał oświadczenie w sprawie wyboru gospodarzafinału Copa Libertadores 2020. Został nim stadion z Rio de Janeiro, tym samym pokonując osiem innych zgłoszonych obiektów, w tym pięć stadionów brazylijskich. Spotkanie odbędzie się 21 listopada przyszłego roku.

Przyszłoroczny finał Copa Libertadores będzie drugim w historii rozegranym według nowego formatu. Zamiast meczu i rewanżu na stadionach obu finalistów, jak miało to miejsce w rozgrywkach do 2018 roku, odbędzie się jeden mecz finałowy na stadionie wybranym wcześniej przez CONMEBOL. Pierwszy finał w takim formacie rozgrywek odbędzie się już 23 listopada na Santiago Estadio Nacional w Chile.

Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej ogłosiła także, że przyszłoroczny finał Copa Sudamericana, drugiego pod względem rangi pucharu Ameryki Południowej, zostanie rozegrany na Estadio Mario Alberto Kempes w Cordobie.

Maracana in Rio de Janeiro© Jonas Pereira, EMOP

Reklama