Miami: Nowe wizualizacje stadionu Beckhama

źródło: theguardian.com

Miami: Nowe wizualizacje stadionu Beckhama Władze Interu Miami opublikowały nowe wizualizacje Miami Freedom Park. Nowoczesny stadion może kosztować nawet 966 mln dolarów.

Reklama

Na oficjalnej stronie internetowej Interu Miami pojawił się krótki film ukazujący wizualizację nowego stadionu klubu. Niedługa animacja przedstawia planowany wygląd całego kompleksu Miami Freedom Park oraz sam stadion, łącznie z barem i palmami na jego dachu. Całość prezentuje się wyjątkowo efektownie.

Finansowany w całości z prywatnych pieniędzy stadion ma kosztować (według szacunków The Guardian) 966 mln dolarów i będzie miał pojemność rzędu 26 tysięcy. Otwarcie obiektu planowane jest na 2022 rok. Do tego czasu klub będzie grał na Lockhart Stadium. Wybudowany w latach 50. XX wieku stadion został na wiosnę rozebrany i właśnie na jego miejscu trwa budowa nowego obiektu na 18 tysięcy kibiców. Nowy Lockhart Stadium ma zostać otwarty w maju przyszłego roku.

Obecną sytuację na placu budowy mniejszego stadionu dyrektor sportowy Interu, Paul McDonough, określił mianem “zorganizowanego chaosu”. Prace trwają bowiem siedem dni w tygodniu, ze względu na konieczność ukończenia obiektu w tak krótkim czasie. Inter ma w przyszłym roku przystąpić do rywalizacji w Major League Soccer i nowa tymczasowa siedziba klubu musi być gotowa na sezon 2020. McDonough zapewnia jednak, że na pewno ze wszystkim zdążą.

Plany budowy nowego stadionu dla Interu Miami pojawiły się po raz pierwszy w poprzednim roku. Prace na placu budowy rozpoczęły się dość szybko, jednak nie przebiegały bez problemów. W sierpniu pisaliśmy o kłopotach z zanieczyszczeniem arsenem, ołowiem i barem gruntu, na którym stanąć ma stadion.

Miami Freedom Park© Inter Miami CF

Reklama