Londyn: West Ham wyprostuje trybuny w ciągu roku?

źródło: Football.London; autor: michał

Londyn: West Ham wyprostuje trybuny w ciągu roku? Po niedawnym spotkaniu z przedstawicielami kibiców wiadomo nieco więcej na temat planowanej zmiany dolnych trybun za bramkami. Nowe, prostsze sektory mają być gotowe już w drugiej połowie 2020 roku.

Reklama

Od czasu ogłoszenia w lutym, że przebudowane będą dolne sektory za bramkami London Stadium, niewiele się działo w tym temacie. Aż do zeszłotygodniowego spotkania przedstawicieli kibiców przy klubie.

Przetarg na nowe tymczasowe trybuny trwa od lutego i jest już na etapie analizy ofert. Według informacji opublikowanych przez Football.London wymiana obecnych – zakrzywionych – trybun za bramkami na nowe ma być objęta umową na 7 lat z opcją przedłużenia o dwa kolejne.

London Stadium

Dlaczego tak długo? Ponieważ trzeba nie tylko postawić nowe – wyprostowane – trybuny, ale i co roku składać je i rozkładać ponownie. Chodzi o to, by umożliwiać rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych, meczów baseballowych i innych niepiłkarskich eventów. Po letniej przerwie trybuny mają wracać na swoje miejsce.

Jeśli dane Football.London są prawidłowe, wymiana trybun powinna oznaczać duże oszczędności dla operatora stadionu. Teraz rozbiórka i montaż zakrzywionych sektorów (mówimy tylko o tych za bramkami, taka sama operacja wykonywana jest wzdłuż boiska) kosztuje 4 mln funtów rocznie. W nowej umowie ma to być już tylko 1,6 mln funtów.

Nowe, proste sektory, mają być gotowe po raz pierwszy przed sezonem 2020/21. Jak dotąd West Ham nie kontaktował się w tej sprawie z kibicami, a niektórzy mogą być zmianą poirytowani. Choć część kibiców z karnetami w tym miejscu odczuje przybliżenie do boiska, to ci bliżej narożników jeszcze się od niego oddalą, choć i dziś nie są blisko...

Reklama