Mediolan: Pojemność San Siro ograniczona ze względów bezpieczeństwa

źródło: CorriereDelloSport.it; autor: michał

Mediolan: Pojemność San Siro ograniczona ze względów bezpieczeństwa Podczas większości meczów nie zrobi to różnicy, ale w tych najważniejszych biletów braknie trochę szybciej. Z powodu potencjalnie niebezpiecznych drgań pojemność spadła na cały sezon 2019/20 o ok. 2 tys. miejsc.

Reklama

Specjalna komisja zarządziła, że w nadchodzącym sezonie nieco ponad 2 tys. miejsc na widowni Stadio Giuseppe Meazza zostanie wyłączonych z użytku. Decyzja obniży pojemność symbolicznie, pod granicę 78 tys. widzów.

Przyczyną są drgania konstrukcji trzeciego pierścienia widowni, które zaobserwowano po raz pierwszy w kwietniu tego roku. Przy niektórych częstotliwościach widownia za obiema bramkami wpada w drgania.

San Siro

Sprawa będzie analizowana dalej, ale co najmniej do przyszłego lata widownia już się nie powiększy. Wyłączone z użytku foteliki zostaną przykryte plandeką.

Z racji umiarkowanego zapotrzebowania, trzeci poziom widowni i tak zwykle nie jest wykorzystywany podczas meczów. Wyjątkiem są derby Mediolanu oraz pojedynki obu mediolańskich klubów z Juventusem Turyn.

Zmiana pojemności nie powinna mieć wpływu na decyzję o ewentualnym zburzeniu San Siro po 2026 roku. W tej chwili magistrat w Mediolanie ma jeszcze miesiąc na podjęcie decyzji, czy zaproponowany przez AC Milan i Inter projekt zasługuje na szczególne traktowanie i leży w interesie publicznym.

Reklama