Katar 2022: Liverpool otworzy Education City Stadium

źródło: własne [MK]; autor: michał

Katar 2022: Liverpool otworzy Education City Stadium Tuż przed Bożym Narodzeniem Katar otworzy swój trzeci stadion przygotowywany na Mistrzostwa Świata 2022. W ramach Klubowych Mistrzostw Świata Liverpool zmierzy się z... tego jeszcze nie wiemy.

Reklama

Wiosną tego roku doczekaliśmy się inauguracji Al Janoub Stadium w Al Wakrze, w 2017 oddano z kolei gruntownie przebudowany Khalifa International Stadium, dziś gospodarza Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. I owszem, trybuny podczas trwającego turnieju są puste, ale za to świat docenia, jak bardzo chłodno jest na klimatyzowanym stadionie pośrodku pustyni.

Education City Stadium© Supreme Committee for Delivery and Legacy

Chłodno będzie też w grudniu, ale tym razem trybuny powinny być pełne do ostatniego miejsca. Po pierwsze, mówimy o meczu otwarcia Education City Stadium. Po drugie, gospodarzem meczu będzie Liverpool FC. A po trzecie – 18 grudnia to święto narodowe w Katarze, więc półfinał Klubowych Mistrzostw Świata to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Nie wiadomo jeszcze, z kim zagrają „The Reds”. Formuła turnieju przewiduje, że najpierw spotkają się katarski Al Sadd i nowokaledońskie Hienghène Sport. Później zwycięzca zmierzy się z meksykańskim CF Monterrey i dopiero klub kończący ten pojedynek z tarczą dotrze do Education City i powalczy z Liverpoolem.

Education City Stadium© Supreme Committee for Delivery and Legacy

Nazywany „diamentem pustyni” obiekt będzie jednym z trzech stadionów, na których rozgrywane będą tegoroczne klubowe mistrzostwa. Pozostałe dwa to Khalifa Stadium oraz Jassim bin Hamad Stadium.

Education City Stadium stoi w dzielnicy Al Rayyan, a więc zaledwie 8 km od zbliżającego się ku ukończeniu Al Rayyan Stadium. Kolejnym prawie gotowym stadionem jest Al Bayt Stadium, którego otwarcie zapowiadano nie tak dawno jeszcze przed końcem roku, dlatego możemy wkrótce spodziewać się następnych inauguracji.

Reklama