Bytom: Był stadion, jest Biedronka

źródło: DziennikZachodni.pl; autor: michał

Bytom: Był stadion, jest Biedronka W 2018 roku Bytom stracił dwa historyczne stadiony. Ten większy wciąż jest rozkopany, a w miejscu drugiego działa już supermarket. Wkrótce otwarte będą kolejne sklepy.

Reklama

Rok temu o tej porze Ruch Radzionków pakował manatki i zbierał się na stadion w Orzechu. W lipcu ruszyła rozbiórka historycznego stadionu „Cidrów”. Dziś nie tylko nie ma już obiektu w bytomskiej dzielnicy Stroszek, ale działa pierwszy sklep. Od 30 maja funkcjonuje tu Biedronka. Narutowicza 11 oficjalnie nie jest już adresem przypisanym do stadionu, choć kibicom trudno to przełknąć.

W sumie inwestycja obejmuje 34 tys. m2, czyli cały obszar poprzedniego stadionu. Poza supermarketem powstanie kilkanaście mniejszych obiektów handlowych i usługowych. Mają być gotowe w komplecie do końca września.

Przypomnijmy, że Ruch Radzionków stracił swój stadion w wyniku licytacji komorniczej w 2015. Wcześniej obiekt był licytowany pięciokrotnie, ale chętnego nie znajdowano. Nie do końca jednak „Cidry” zniknęły ze Stroszka. Klub wciąż ma do dyspozycji boisko treningowe na zachód od parku handlowego, do którego wkrótce mają zostać dostawione szatnie.

Obecnie Ruch Radzionków nie gra już na stadionie w Orzechu, gdzie powędrowała część krzesełek ze starego obiektu. W tej chwili klub korzysta podczas meczów z rozbudowanego o częściowo krytą trybunę boiska przy Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Stadion Ruchu Radzionków

Zobacz zdjęcia aktualnego stanu inwestycji w Dzienniku Zachodnim.

Reklama