Bytom: Znika stadion Ruchu Radzionków

źródło: własne | MK; autor: michał

Bytom: Znika stadion Ruchu Radzionków Po 45 latach pięknych historii znika jeden ze stadionów niegdyś goszczących mecze Ekstraklasy. Ruch Radzionków szykuje się na wyprowadzkę, a stare nasypy ustępują maszynerii.

Reklama

We wtorek oficjalnie ruszyła rozbiórka stadionu Ruchu Radzionków. Po domu „Cidrów” wkrótce zostanie tylko wspomnienie, ponieważ nowy właściciel planuje w jego miejscu postawić osiedle. Na pierwszy ogień poszły ziemne nasypy, dopiero na końcu zniknie główna trybuna, z której część wyposażenia Ruch zabiera ze sobą.

Przypomnijmy, że ostatni mecz radzionkowianie rozegrali tu 20 czerwca i było to nie lada spotkanie – derby przeciwko Polonii Bytom, po których Ruch awansował do III Ligi. Najbliższą rundę „Cidry” będą rozgrywać na boisku we wsi Orzech, którego dostosowywanie do wymogów trwa. Wiosną gotowe powinno być boisko SMS w Radzionkowie, choć to też tylko tymczasowe rozwiązanie.

Po starym stadionie przy Narutowicza pozostaną w Radzionkowie piękne wspomnienia. Ruch awansował na nim do Ekstraklasy, a w sezonie 1998/99 otarł się nawet o miejsce w europejskich pucharach, plasując się na szóstym miejscu. Wtedy też miał miejsce mecz z Widzewem Łódź, na którym nieoficjalnie mogło być obecnych ok. 10 tys. widzów, co stanowi większość populacji miasta.

Warto obejrzeć te zdjęcia stadionu Ruchu Radzionków, bo niebawem po tym obiekcie pozostaną tylko wspomnienia

Reklama