Bytom: Stadion Ruchu Radzionków zlicytowany!

źródło: RuchRadzionkow.com; autor: michał

Bytom: Stadion Ruchu Radzionków zlicytowany! Firma Bytaqua kupiła boisko i budynek klubowy stadionu Ruchu Radzionków. Działacze „Cidrów” dosłownie nie wiedzą, co się z nimi stanie – wynika z oświadczenia opublikowanego przez klub.

Reklama

Poniżej prezentujemy treść komunikatu opublikowanego przez Ruch Radzionków:

"Jako Prezes Klubu zmuszony jestem przekazać Wam - kibicom i sympatykom Ruchu Radzionków wiadomość, która niestety do dobrych nie należy.

Groźba sprzedaży części stadionu (płyty głównej i budynku klubu) w dniu wczorajszym się ziściła.

Licytacja części stadionu wisiała nad Klubem od wielu lat. Środowa licytacja była szóstą, jednak wcześniej na kupno terenu nie znajdowali się chętni. Stadionem zarządzał dotychczas likwidator GKS-u Ruchu Radzionków, od którego to dzierżawiliśmy budynek klubowy i boisko główne.

Licytację wygrała bytomska firma Bytaqua. Na tą chwilę nie mieliśmy jeszcze możliwości skontaktowania się z władzami tej firmy. Trudno dzisiaj wyrokować jakie mogą być dalsze konsekwencje tego, co się stało.

W najbliższych dniach reprezentując również Uczniowski Klub Sportowy „Ruch" Radzionków zamierzamy się spotkać z Władzami Miast Radzionkowa, Bytomia i nowym właścicielem terenu w celu znalezienia rozwiązania tej trudnej sytuacji.

Prezes Klubu

mgr inż. Marcin Wąsiak"

Reklama