Madryt: Real wybrał wykonawcę, czas na przebudowę

źródło: własne [MK]; autor: michał

Madryt: Real wybrał wykonawcę, czas na przebudowę „Królewscy” poinformowali oficjalnie o wyborze FCC Construcción jako głównego wykonawcy. Do sierpnia 2022 Santiago Bernabeu zostanie przebudowane, poczynając od najbliższych tygodni.

Reklama

W środę Real Madryt przekazał informację o wyborze najkorzystniejszej spośród ofert zakwalifikowanych do finału przetargu. Za sumę ok. 525 mln € jeden z liderów rynku, FCC Construcción, dokona kompletnej przebudowy stadionu.

Real pod koniec października zeszłego roku zaprosił do składania propozycji prawie wszystkie wielkie firmy budowlane z Hiszpanii, w tym m.in. Ferrovial czy Acciona, wyłączając jedynie Dragados (ze względów etycznych).

Santiago Bernabeu

Oferta FCC została oceniona jako najkorzystniejsza pod kątem prowadzenia prac równolegle z rozgrywaniem meczów. Klub zapewnia również, że przez cały czas trwania prac mają funkcjonować muzeum, sklep klubowy, restauracja i wycieczki z przewodnikiem.

Santiago Bernabeu

Pierwsze roboty tego roku (głównie usuwanie dachu) ruszą tuż po ostatnim meczu sezonu, który odbędzie się 18 maja. Od tego momentu FCC ma 39 miesięcy na doprowadzenie stadionu do ostatecznej formy.

Oznacza to, że na starcie sezonu 2022/23 (w sierpniu) obiekt będzie już w pełni funkcjonalny, uwzględniając rozsuwany dach, panoramiczny ekran i nowoczesne technologie multimedialne. Jednocześnie aż do grudnia 2022 mają potrwać ostatnie prace na zewnątrz obiektu.

Santiago Bernabeu

To kolejna świetna wiadomość z Madrytu od kiedy miesiąc temu klub dopiął finansowanie dla inwestycji. Projekt wart łącznie 525 mln € (+25 mln € kosztów kredytu) ma być pokryty z wieloletniego kredytu, umożliwiającego bezpieczną i stabilną spłatę. Jednocześnie po przebudowie obiekt ma przynosić nawet o 150 mln € rocznie więcej niż obecnie, głównie dzięki wbudowaniu hotelu oraz sklepów.

Santiago Bernabeu

Reklama