Warszawa: Do trzech razy sztuka na Hutniku

źródło: Warszawa.Wyborcza.pl; autor: michał

Warszawa: Do trzech razy sztuka na Hutniku W kwietniu dowiemy się, czy trzeci przetarg da szczęśliwe zakończenie dla przebudowy stadionu i ośrodka szkoleniowego Hutnika Warszawa. Radni dołożyli pieniędzy, więc nie powinno być problemu.

Reklama

Już dwa przetargi zakończyły się fiaskiem. Pierwszy w styczniu, drugi w lutym. Oba dowiodły, że chętnie na budowę nowego piłkarskiego kompleksu na Hutniku są, ale oczekują ogromnych pieniędzy. Każdorazowo najkorzystniejsza oferta była w okolicach 35-40 mln zł, podczas gdy kosztorys inwestorski opiewał na 15 mln zł.

Stadion Hutnika Warszawa© PIG Architekci

10 kwietnia odbędzie się otwarcie ofert w trzecim już przetargu. Ponieważ Aktywna Warszawa nie obniżyła znacząco wymogów wobec oferentów, najpewniej i tym razem będzie drogo.

Różnica jest jednak taka, że za trzecim razem miasto ma znacznie więcej środków. W czwartek radni zwiększyli pulę. O ile dokładnie? – O 32 mln, z 16 do 48 mln zł, w tym z 2 do 7 mln zł w roku 2019 – mówi Janusz Samel, dyrektor miejskiego biura sportu. – Biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich nierozstrzygniętych przetargów na Hutnik, ta kwota pozwoli, mam nadzieję, skutecznie wybrać najkorzystniejszą ofertę i podpisać umowę.

Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze w tym roku ruszy gruntowna przebudowa kompleksu sportowego. Poza bogatym zapleczem dla zawodników zaoferuje on stadion główny (kryta widownia na ok. 1200 osób) i dwa nowe boiska treningowe. Wszystkie będą oświetlone, a jedno całoroczne, pod tzw. balonem.

Stadion Hutnika Warszawa© PIG Architekci

Stadion Hutnika Warszawa© PIG Architekci

Reklama