Warszawa: Hutnik kolejną ofiarą rosnących cen budowy

źródło: własne | MK; autor: michał

Warszawa: Hutnik kolejną ofiarą rosnących cen budowy Stołeczna spółka Aktywna Warszawa liczyła, że uda się przebudować stadion Hutnika za niewiele ponad 15 mln zł. Jednak najtańsza oferta opiewała na aż 40 milionów! Dlatego przetarg unieważniono i rozpisano kolejny.

Reklama

W Warszawie trwa już drugi przetarg na budowę reprezentacyjnego kompleksu piłkarskiego na stadionie Hutnika. Pierwszy zakończył się niepowodzeniem, ponieważ inwestycja szacowana na 15-16 mln zł przez miasto została oceniona diametralnie inaczej przez oferentów. Wpłynęły dwie propozycje, z których tańsza kosztowałaby miejską spółkę Aktywna Warszawa aż 40 mln zł.

Nic dziwnego, że postępowanie unieważniono. Ponowny przetarg rozpisano w pierwszej połowie stycznia, a oferty można składać do 4 lutego. Problem w tym, że efekt może być podobny, ponieważ kryteria wciąż nakładają spore oczekiwania na wykonawców.

Stadion Hutnika Warszawa© PIG Architekci

Cena stanowi co prawda większościowe kryterium (60%), jednak duży nacisk położony jest również na długość gwarancji (25%), tempo wykonania prac (10%) oraz jakość syntetycznej nawierzchni piłkarskiej (5%). Jeśli znajdzie się firma zdolna wykonać zadanie znacząco taniej niż za pierwszym podejściem, inwestycja powinna skończyć się nie później niż we wrześniu 2020.

Przypomnijmy, że na terenach warszawskiego Hutnika ma stanąć zespół trzech nowych boisk pełnowymiarowych, z których jedno będzie pod balonem, a główne (naturalne, podgrzewane) otrzyma widownię dla ok. 1200 widzów. Wszystkie mają być oświetlone. Całości dopełni okazałe zaplecze tak dla trenujących zawodników, jak dla pracowników klubu Hutnik.

Stadion Hutnika Warszawa© PIG Architekci

Reklama