USA: Budowa w Cincinnati już (prawie) rozpoczęta

źródło: BizJournals.com / Local12.com

USA: Budowa w Cincinnati już (prawie) rozpoczęta Od tygodnia ekipy pracują w miejscu przyszłego stadionu. To jeszcze nie właściwa budowa, lecz burzenie istniejących budynków, w tym starego stadionu lekkoatletycznego. Właściwa budowa ma ruszyć 1 kwietnia.

Reklama

Niecały miesiąc temu FC Cincinnati pokazało swój nowy herb, przygotowany z okazji wejścia do MLS. Poza „brandingiem” zmieni się też lokalizacja. Z Nippert Stadium drużyna za dwa sezony przeniesie się na mniejszy, jeszcze nieistniejący stadion w West End.

Choć stadionu nie ma, prace już się rozpoczęły. Tydzień temu, 27 listopada, ekipy rozbiórkowe zaczęły burzyć Stargel Stadium, uczelniany obiekt lekkoatletyczno-futbolowy. Zajmuje on lwią część działki, na której powstanie 26-tysięcznik dla piłkarzy FC Cincy. Prace przygotowawcze potrwają do pierwszego kwartału 2019 roku włącznie.

FC Cincinnati Stadium plan

Choć budowa dopiero wejdzie w zasadniczą fazę, FC Cincinnati przedstawiło już zadziwiająco szczegółowy harmonogram prac głównego wykonawcy (Turner Construction). Po przeprowadzeniu wykopów na początku roku pierwsze fundamenty mają być kładzione od 1 kwietnia 2019, a 23 września powinny pojawić się pierwsze elementy stali konstrukcyjnej, z której będą złożone trybuny.

Do października 2020 stadion powinien już mieć boisko, a po jego ukończeniu rozpocznie się nasadzanie zieleni wokół areny. 28 stycznia 2020 FC Cincy mają wprowadzić się do pomieszczeń, a po ich kompletnym wyposażeniu pierwszy mecz będzie mógł odbyć się już 6 marca.

FC Cincinnati Stadium plan

Reklama