Warszawa: Warsaw Arena przy Łazienkowskiej?

źródło: Legionisci.com / Legia.net

Warszawa: Warsaw Arena przy Łazienkowskiej? W czwartek komisja sportu przyjęła pozytywne stanowisko w sprawie nadania nazwy „Warsaw Arena” stadionowi miejskiemu przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie – informuje portal Legionisci.com.

Reklama

Wczoraj Komisja Sportu i Rekreacji i Turystyki zaaprobowała wniosek, by nadać stadionowi przy Łazienkowskiej nazwę Warsaw Arena. Wniosek został skierowany na 75. sesję Rady m. st. Warszawy, ale radni nie zgodzili się włączyć go do porządku obrad. Temat powróci więc po wyborach samorządowych.

Stadion Wojska Polskiego© Legia.com

Rozważane były dwa warianty: Arena Warszawa i Warsaw Arena. Ten drugi lepiej promowałby Warszawę podczas meczów międzynarodowych, które Legia będzie z pewnością rozgrywać regularnie. Przynajmniej latem, choć kibice liczą z pewnością na powrót do szczebla grupowego europejskich pucharów.

Na promowaniu miasta miałby skorzystać nie tylko ratusz, dla którego stadion Legii jest największym miejskim obiektem (PGE Narodowy nie należy do samorządu – przyp. red.). Dla Legii oznaczałoby to zwrot przynajmniej części środków, które klub co roku wpłaca do ratusza.

„Wojskowi” płacą nie tylko najwięcej w Warszawie, ale i w Polsce z tytułu korzystania ze swojego stadionu. Czynsz to ponad 3,7 mln zł, a podatek od nieruchomości – kolejne 1,5 mln rocznie. Z ostatniej opłaty Legia będzie w 2019 i 2020 zwolniona niezależnie od umowy, ponieważ wszystkie stołeczne kluby czeka w nadchodzących dwóch latach taka właśnie forma pomocy miasta.

Reklama