Berlin: Union liczy na zielone światło do lipca

źródło: FC-Union-Berlin.de; autor: michał

Berlin: Union liczy na zielone światło do lipca W połowie 2019 ma być pozwolenie na budowę – to nadzieja Unionu Berlin przed rozpoczynającymi się na dniach konsultacjami w sprawie budowy nowego stadionu.

Reklama

W czerwcu zeszłego roku oglądaliśmy po raz pierwszy wizualizacje nowego, kompleksowo rozbudowanego stadionu Unionu Berlin. Choć z opóźnieniem, Union podtrzymuje swoje plany. Udało się rozpocząć procedury związane z otrzymaniem pozwolenia na budowę.

Alte Forsterei

Jak poinformował dziś klub, od 15 do 26 października potrwają konsultacje społeczne, podczas których wszyscy będą mogli wyrazić swoją opinię na temat projektu. Będzie można to zrobić poprzez dedykowaną platformę online oraz osobiście w departamencie mieszkalnictwa i planowania przestrzennego Berlina.

Alte Forsterei

Przypomnijmy, że Union zamierza dobudować drugi poziom widowni nad aż trzema trybunami i podnieść pojemność „Starej Leśniczówki” z 22 do prawie 37 tysięcy widzów. Projekt ma być wart ok. 38 mln €, ale ostatnie wzrosty cen na rynku budowlanym mogą wypaczyć te założenia.

Poza trybunami planowany jest również nowy budynek klubowy. Zgodnie z harmonogramem procedur Union liczy, że uda się uzyskać pozwolenie na oba projekty do lipca 2019 włącznie. To oznacza opóźnienie względem pierwotnych planów, bowiem budowa nowych biur miała ruszyć już w tym roku. Całość ma być jednak niezmiennie gotowa w 2020.

Reklama