Hiszpania: Pierwszy sponsor dla Balaídos

źródło: FaroDeVigo.es / Palco23.com

Hiszpania: Pierwszy sponsor dla Balaídos Przebudowa przynosi wizerunkowe efekty. Po raz pierwszy w swojej historii stadion Celty Vigo ma nazwę sponsorowaną. Choć sumy nie zdradzono, umowa jest bardzo znacząca.

Reklama

Abanca Balaídos – tak od wczoraj nazywa się stadion Celty Vigo. Kontrakt został podpisany na 10 lat, co jest jedną z najdłuższych umów naming rights w Hiszpanii. Nie została zdradzona suma, jednak klub spodziewa się znacznego zastrzyku gotówki na przestrzeni najbliższej dekady.

Estadio Balaidos

Abanca to bardzo silny i wiarygodny partner, który był z Celtą w najtrudniejszych latach, a obecnie przenosi swoje logo ze spodenek klubu właśnie na stadion. Będący w trakcie przebudowy Balaídos ma już dwie kompletnie zmodernizowane trybuny i czeka na dwie nowe za bramkami.

Dzięki przeprowadzonym już pracom od zera powstała strefa biznes, z której klub powinien czerpać co roku o ok. 6 mln € więcej niż dotychczas. To bardzo okazała suma, biorąc pod uwagę całkowitą wartość przebudowy na poziomie nawet 40 mln € (pierwotnie szacowano poniżej 30 mln €).

Co więcej, środki na inwestycję w przeważającej większości pochodzą od samorządu Vigo i Galicji, a klub zachowa zdecydowaną większość zysków z umowy naming rights.

Reklama