Łódź: Wykonawca PFU dla stadionu ŁKS wybrany

źródło: własne | MK

Łódź: Wykonawca PFU dla stadionu ŁKS wybrany Zgodnie z przewidywaniami firma Sweco Consulting przygotuje program funkcjonalno-użytkowy dla rozbudowy stadionu ŁKS. Za 75 dni poznamy szacunkowy koszt inwestycji.

Reklama

W przetargu na program funkcjonalno-użytkowy dla trzech brakujących trybun stadionu ŁKS było trzech oferentów. Tylko jeden zmieścił się w oczekiwaniach miasta, ale został odrzucony, podobnie jak druga w kolejności oferta. W grze zostało więc tylko Sweco Consulting z Poznania z ofertą o wysokości 224 tys. zł.

Władze miasta przeznaczyły na opracowanie programu 200 tys. zł, ale niedawno z rezerwy budżetowej dodano 35 tys. zł i można już było podpisać umowę z poznańską spółką.

Na opracowanie programu dla obiektu ŁKS Sweco Consulting ma 75 dni, licząc od podpisania umowy, czyli od 11 kwietnia. Ma w nim zaproponować, w jaki sposób zagospodarować trzy brakujące trybuny. Ich projekt jest gotowy, ale będzie wymagał zmian i właśnie ich kształt ma być częściowo ujęty w PFU.

Kluczowe jest jednak to, że PFU da pierwsze realne szacunki dotyczące kosztu całkowitej rozbudowy stadionu z jednej do czterech trybun. Budowa powinna potrwać 2 lata, ale istotniejsze jest, ile może pochłonąć. Miasto liczy, że uda się zmieścić w 70-80 mln zł, ale ta suma może okazać się niedoszacowana.

Stadion ŁKS

Reklama