Łódź: Tylko jeden oferent zmieścił się w kwocie miasta

źródło: Gol24.pl / własne; autor: michał

Łódź: Tylko jeden oferent zmieścił się w kwocie miasta Znamy już komplet ofert na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla rozbudowy stadionu ŁKS. Wpłynęły trzy, ale tylko jedna jest zgodna z oczekiwaniami finansowymi miasta.

Reklama

Po przedłużeniu o dwa dni terminu składania ofert dobra wiadomość jest taka, że są chętni na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego trzech trybun stadionu ŁKS. Nieco gorsza to ceny dwóch z ofert, które przekraczają oczekiwania zamawiającego. Miasto chciało za program zapłacić nie więcej niż 147 tys. zł, tymczasem tylko jedna firma znalazła się poniżej tej granicy.

  • Art (Tarnów), cena: 82 600 zł
  • Metropolis (Szczecin), cena: 211 560 zł
  • Sweco Conuslting (Łódź), cena: 223 860 zł

Wszystkie trzy oferty muszą zostać przeanalizowane pod kątem zgodności z warunkami przetargu. Jeśli najtańsza spełni oczekiwania, nie będzie problemu. Jeśli trzeba będzie sięgnąć po którąś z droższych, konieczna będzie decyzja o powiększeniu budżetu na ten cel lub powtórzenie przetargu.

Stadion ŁKS

Gdy już zwycięzca zostanie wyłoniony, będzie miał 75 dni od podpisania umowy na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU). Na jego podstawie będzie można rozpocząć przetarg na doprojektowanie i budowę trzech brakujących trybun nowego stadionu. Gdy PFU już będzie, powinniśmy również poznać przybliżony koszt ukończenia stadionu.

Stadion ŁKS

Reklama