Łódź: Rozbudowa ŁKS od 2019 roku?

źródło: LKSLodz.pl / własne

Łódź: Rozbudowa ŁKS od 2019 roku? W budżecie na 2018 nie miało być pieniędzy na stadion ŁKS. A jednak będą, choć na razie tylko na „papierkową robotę”. To istotny krok, dzięki któremu do 2020 roku włącznie stadion może być kompletny!

Reklama

Podczas specjalnej konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała, że na ostatnią tegoroczną sesję rady miasta (27 grudnia) będą gotowe zmiany w budżecie na 2018 rok. W skali całego planu finansowego to tylko kosmetyka, ale oznacza bardzo wiele zwłaszcza dla kibiców ŁKS-u.

Stadion ŁKS

Po zmianach w budżecie znajdą się pieniądze na nowy program funkcjonalno-użytkowy (PFU) dla brakującej części nowego stadionu ŁKS. To kwota zaledwie 200 tys. zł, a jednak pozwoli przygotować przetarg na powiększenie areny przy al. Unii do ponad 18 tysięcy miejsc.

Przetarg na PFU ma się rozpocząć w styczniu lub lutym, co oznacza, że w połowie 2018 roku miasto powinno być gotowe do rozpisania przetargu na głównego wykonawcę. Postępowanie ma być prowadzone w formule projektuj i buduj, co oznacza, że ciężki sprzęt nie wjedzie na plac budowy od razu, wpierw przygotowana zostanie dokumentacja.

Stadion ŁKS

Realnie więc stadion może być w budowie w 2019 roku. Kiedy trzy dodatkowe trybuny będą gotowe? – Mam nadzieję, że 24 miesiące wystarczą, aby obiekt wybudować – powiedziała prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska. Na razie miasto szacuje, że będzie trzeba ok. 70-80 mln zł na domknięcie bryły stadionu.

Centrum szkoleniowe już gotowe

Podczas gdy kibice ŁKS-u mogą cieszyć się z zapowiedzi dotyczących stadionu, młodzi wychowankowie klubu wkrótce otrzymają dostęp do nowoczesnego centrum treningowego przy ul. Minerskiej. Budowany od 2016 roku kompleks czeka właśnie na pozwolenie na użytkowanie.

Zespół treningowy składa się z czterech pełnowymiarowych boisk z murawami o nawierzchni naturalnej, sztucznej i hybrydowej, boiska treningowego dla bramkarzy oraz budynku socjalnego, w którym znajdują się m.in. szatnie, sala konferencyjna, kawiarnia, taras oraz biura. Oprócz tego pomiędzy dwoma boiskami powstała trybuna, która dysponuje 420 miejscami siedzącymi (na każdą ze stron). Powierzchnia całego ośrodka to aż 51 838 m2, a cala inwestycja kosztowała blisko 12 mln zł.

Pozostao czeka na pozwolenie na uytkowanie.

Opublikowany przez Stadion Miejski ŁKS Łódź na 20 grudnia 2017

Reklama