Polska: Mały Mundial na sześciu stadionach

źródło: własne | MK

Polska: Mały Mundial na sześciu stadionach Zgodnie z przewidywaniami PZPN Polska została wybrana gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Świata U20. Na razie 52 mecze są rozłożone na 6 stadionów, ale PZPN stara się o poszerzenie listy.

Reklama

Pierwsza informacja na ten temat pojawiła się w piątek, ale wtedy jeszcze bez szczegółów. W poniedziałek podczas konferencji na PGE Narodowym dowiedzieliśmy się, które polskie miasta są już pewne organizacji Mistrzostw Świata U20 w przyszłym roku.

Impreza odbędzie się na stadionach o pojemności meczowej do 20 tys. widzów: Arenie Lublin (Lublin), Stadionie GOSiR (Gdynia), Stadionie Miejskim (Tychy) Stadionie Miejskim Widzewa (Łódź), Stadionie Zagłębia (Lubin) oraz Stadionie Zdzisława Krzyszkowiaka (Bydgoszcz).

Mistrzostwa Świata 2019

W sumie odbędą się 52 mecze z udziałem 24 drużyn. Otwarcie oraz finał zaplanowano na Stadionie Widzewa. PZPN stara się jednak, by listę miast- i stadionów-gospodarzy poszerzyć o kolejne.

W wyjściowym układzie przewidziano bowiem rozgrywanie nawet dwóch meczów jednego dnia na każdym z obiektów, a prezes Zbigniew Boniek zapowiedział, że chciałby spotkania rozdzielić na większą liczbę aren.

Niezależnie od końcowej decyzji o liczbie stadionów Mistrzostwa Świata U20 odbędą się w Polsce od 24/25 maja do 15/16 czerwca 2019. W walce o ich organizację nasz kraj pokonał Indie.

Reklama