Niemcy: Znacznie droższa modernizacja w Magdeburgu

źródło: Volksstimme.de; autor: michał

Niemcy: Znacznie droższa modernizacja w Magdeburgu Aż 45 milionów złotych, w przeliczeniu, pochłonie zabezpieczenie i renowacja MDCC Areny. Chodzi o skaczące pod ciężarem widzów trybuny, które bez interwencji groziłyby zawaleniem.

Reklama

Miała kosztować 5,9 mln €, ale ostatecznie wycenioną ją na 10,7 mln, a więc ok. 45 mln zł. Mowa o interwencji na MDCC-Arenie w Magdeburgu. Stadion od 2016 roku jest „na cenzurowanym” po odkryciu, że konstrukcja może runąć pod wpływem skaczących kibiców.

MDCC Arena© Philip Schilf

W minionym roku szacowano, że uda się za niższą kwotę zabezpieczyć stadion, a przy okazji zmienić konfigurację części sektorów. Dziś oba te elementy dalej są w planie, jednak zakres zmian jest większy, stąd też planowany wzrost kosztów. Do listy dojdą nowy sektor prasowy dla 77 dziennikarzy, podwojenie liczby toalet i ogólna poprawa standardu obiektu, by spełnić wymogi dla 2. Bundesligi.

W ramach zmiany sektorów zostanie powiększona strefa pozbawiona krzesełek, co z kolei zaowocuje zwiększeniem pojemności stadionu. Nowy rozmiar to 30 098 osób. Taką pojemność MDCC-Arena osiągnie w 2020 roku.

Głosowanie radnych nad zatwierdzeniem wydatków w planowanym kształcie ma się odbyć 5 kwietnia. Jednak dopiero przetargi ujawnią, jaki naprawdę będzie koszt planowanych zmian.

Reklama